Büyük inşaat ve gayrimenkul şirketlerinin tercih ettiği iç mimarlık tasarım şirketi Gönye Proje Tasarım, Florya Ofispark için gerçekleştirdiği yeni projesi ile alışılmış ofis hayatının dışına taşıyor.
Doğaya uygun alanlar yaratarak nefes alan proje yaratmayı seçen Gönye Proje Tasarım, yeni projesi Florya Ofispark’ta malzeme seçiminde yapay yerine doğal malzeme kullanmayı tercih etmiş.Az katlı ve yatay olarak planlanan Florya Ofispark’ta, modern bir görüntü çizen çalışanlarının rahatlığı ön planda tutulmuş.Projede girişten, lobi alanına, kat koridorlarından, tuvaletler ve asansör hollerine kadar Gönye imzasını taşıyor.Ofisin iç mekanlarında ahşaplarda ceviz, zeminde cilalı ve patineli doğal taş kullanılmış. Duvarlarda boyalı cam ve lake panel kombinasyonlar tasarlanmış.
Florya Ofispark’ın ilk karşılama alanı olan lobi alanı etkileyici bir dizayna ev sahipliği yapıyor. Mükemmel bir karşılama alanı yaratılan ortama büyük bir tablo, tekli koltuklardan oluşan bir oturma grubu oluşturulmuş.Tüm bunlara eşlik eden özel tasarlanmış karşılama bankosu ve bankonun üzerine de dekoratif sarkıtlar yerleştirilmiş.
Yatay mimari ile dizayn edildiğinden bünyesinde uzun bir koridor barındıran ofis, klasik işyeri algısından uzaklaştırmak için tavanında bölgesel yükseltmeler yapılmış. Zemin için ise mermer ve halı bir arada kullanılmış.
Butik bir yapı olarak tasarlanan Florya Ofispark,Nefes Alan Ofis konseptiyle iş hayatına yepyeni bir soluk getiriyor.