Sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan GÇS Metal, yaşadığı mali sıkıntıları aşamayınca iflas erteleme istedi. Mahkeme, şirket hakkında tedbir kararı vererek kayyum ataması yaptı. 30’u aşkın ülkeye ihracat yapan GÇS Metal, İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı en büyük sanayi kuruluşları listesindeydi.

Halka açık konumdaki GÇS Metal Çatı İzolasyaon Taahhüt Ticaret A.Ş.’den yapılan KAP’a yapılan açıklamada edinilen bilgilere göre iflas ertelme başvurus 26 Şubat günü yapıldı.

Bakırköy 7. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen dava için 3 mart günü mahkeme ara kararını verdi. Buna göre, şirket hakkında, icra takiplerine karşı korumaya alınması için tedbir kararı verildi. Bu kararla birlikte şirkete kayyım ataması da yapıldı.

İSO’NUN DEVLERİ ARASINDAYDI
GÇS Metal, Adanalı 4 işadamının ortaklığı ile kuruldu. Şirketin, Adana, Mersin ve Çanakkale Biga’da tesisleri bulunuyor.

Şirket, sanayi tesislerinin çatı ve cephe kaplamalarını yapıyor. Yurtiçinin yanı sıra ürünleri dünya genelindeki 30’u aşkın ülkeye ihraç edilen GÇS Metal, İstanbul Sanayi Odası’nın 2013’de açıkladığı en büyük ikinci 500 sanayi kuruluşu listesine 170. sıradan girmişti. Anılan dönemde şirketin cirosu 138 milyon TL olarak kayıtlara geçti.

PAZARIN YÜZDE 50’Sİ ELİNDE
‘İzotürk’ markası ile üretim yapan GÇS Metal, Türkiye’deki EPS dolgulu sandviç panel pazarının yüzde 50’sine sahip. 2007 yılında cam yünü ve taş yünü dolgulu panel üretim kararını veren firma, 2008 yılında cam ve taş yünü dolgulu sandviç panel üretimini başlattı. 2009 yılının başlarından itibaren ise poliüretan dolgulu sandviç panel üretmeye başladı.

Hürriyet