Gayrimenkulün Büyük Buluşması RE360, Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı ve JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş ile Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer’in ev sahipliğinde düzenlenecek…

Türkiye gayrimenkul sektörünü daha ileriye taşıyacak, sektörün kamudan özele, yatırımcısından hizmet üretenine kadar tüm ilgili kuruluş ve paydaşlarını Ortak Yarar Platformu’nda bir araya getirecek ve sadece Türkiye’de değil, dünya hedeflerine ulaşımda kritik rol üstlenecek yenilikçi, farklı ve iddiası yüksek bir buluşma doğuyor.

Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı ve JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş ile Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer’in ev sahipliğinde düzenlenen, mesleki toplum kuruluşlarının desteği ile gayrimenkul sektörünü tüm bileşenleriyle 360 derece bakış açısıyla bir araya getirecek “Gayrimenkulün Büyük Buluşması – RE360”, 5-6 Aralık 2017’de Four Seasons Hotel İstanbul Bosphorus’ta gerçekleştirilecek. Henüz fikir aşamasındayken bile sektörün kanaat liderlerinin büyük ilgisiyle karşılaşan “RE360” için 15 Haziran Perşembe günü Zorlu Center – Hacı Abdullah Restoran’da gerçekleştirilen basın toplantısı, sektörün önde gelen isimlerinin desteğini ortaya koydukları büyük ve etkin bir katılımla gerçekleşti. “Büyük Buluşma” öncesi Avi Alkaş ve Yonca Aközer ev sahipliğindeki basın toplantısı, “RE360”a yönelik ilginin ve yarattığı heyecanının somut bir göstergesi oldu. “RE360”a tam destek olan T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, basın toplantısında Dış İlişkiler Daire Başkanı Dr. Cengiz Taylan Baykara, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Arzu Nur Bulut, Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü Şehir Plancısı Aynur Gökalp Durna ile temsil edildi. T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Proje Direktörü Ömer Bilge Albayrak’ın da yer aldığı toplantıya STK’lar da büyük bir ilgi gösterdi. Basın toplantısına Alışveriş Merkezleri Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezi Akademik Direktörü Işıl Erol, Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezi Yönetici Direktörü Tuğba Kurdoğlu, Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) Başkanı Selçuk Özdil, ÇEDBİK Başkan Yardımcısı Duygu Erten, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Gökçe, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kahyaoğlu, İMİB Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Kohen, İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Genel Sekreteri Engin Keçeli, Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği (TDUB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Aykut Dilibal, Genel Sekreteri Doruk Karşı, Türk Serbest Mimarlar Derneği (TürkSMD) Yönetim Kurulu Başkanı Aytek İtez, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) Başkanı Oya Narin ve Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Başkanı Doğan Ufuk Güneş katıldı. Basın toplantısından çıkan ortak görüş, 1.500 kişinin katılımıyla gerçekleştirilecek “RE360”ın büyük bir ihtiyacı ve beklentiyi karşılayacağı, gayrimenkul sektöründeki tüm yapı taşları arasında sinerji sağlayacağı, ulusal ve hatta uluslararası iş bağlantılarına zemin olacağının yanı sıra yakın bir zamanda global bir boyuta taşınacağı yönünde oldu.