Mavikent konutlarında dar gelirli 1000 ailenin daha kira öder gibi ev sahibi olacağı konut başvuruları 27 Eylül’e kadar devam edecek.

Gaziantep merkez Şahinbey Belediyesi tarafından “işte Rüya Gibi Evlenme Fırsatı” ilanıyla duyurulan ve Mavikent konutlarında dar gelirli 1000 ailenin daha kira öder gibi ev sahibi olacağı konut başvuruları 27 Eylül’e kadar devam edecek.

Sosyal belediyecilik alanında önemli çalışmalara imza atan ve dar gelirli vatandaşların ev sahibi olması için daha önce Serinevler 300 konutta 250 ve Mavikentte 1000 aileyi 10 yıl vadede kira öder gibi ev sahibi yapan Şahinbey Belediyesi, Mavikent konutlarında 1000 aileyi daha ev sahibi yapıyor.

Başvuru için tüm kolaylıklar sağlandı.

Başvuru için Şahinbey Belediyesi’ne gelen vatandaşlar, rahat bir şekilde başvuru yapabilmemiz ve bilgi almamız için her türlü kolaylık sağlanmıştır. Uygulanan sıra sistemi ile sırası gelen başvurusunu yapıyor. Beklerken çay ikram ediliyor. Bizlerde hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz. Böyle bir fırsatı kaçırmamak için başvuruların başlamasıyla birlikte buraya geldik. Bir evin hayalini bile kuramazken, Sağolsun Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu bize bir umut verdi. Hayal bile edemediğimiz bir eve sahip olacağız inşallah. 2+1 ve 93 metrekare büyüklüğünde bir dairenin fiyatı yaklaşık 120 bin TL iken, burada 10 yıl vade ayda 400 TL taksitle bu statüdeki bir evin kirasından daha ucuza ev sahibi olma imkanı sunuluyor. Gerçekten çıkarsa rüya gibi bir evlenme fırsatı olacak.”dediler.

GaziantepHaberler.com