Bugüne kadar bir çok konut üreten Mar Yapı bu kez Körfez’in en büyük otel zincirlerinden biri olan Rotana ile bir araya gelerek G Rotana’yı satışa sundu…

Mar Yapı ile Körfez’in en büyük otel zincirlerinden biri olan Rotana, Basın Ekspres Yolu’nda G Rotana projesinde bir araya geldi. Satışlarının bugün başladığı G Rotana projesi için bugün bir basın kahvaltısı düzenlendi. Toplantıya Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök ve Rotana Group Başkan Yardımcısı Selim El Zyr katıldı.

Özkök “Bizim Türkiye’ye güvenimiz yabancı yatırımcıyı da teşvik ediyor. Türkiye’ye güven, yatırımlara devam anlayışıyla Rotana gibi bir devle sermaye ortaklığıyla G Rotana’yı hayata geçiriyoruz” dedi.
75 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen G Rotana projesinde 152 otel odası ve 153 adet rezidans yer alıyor. İçinde 1+1 ve 2+1 rezidansların buglunduğu G Rotana projesinde teslimler 2017 yılında gerçekleştirilecek. Projede 2 bin 500 metrekare ticari alan ve otelle rezidanslara ayrı hizmet verecek sosyal tesisler de projede yer alıyor.

290 bin dolara rezidans konforu
Mar Yapı ve Rotana işbirliği ile gerçekleştirilen G Rotana projesinde rezidansların fiyatları 290 bin dolardan başlangıç gösteriyor.

2 sene kira garantisi
Projede Rotana 2 sene kira garantisi sistemi sunuyor. G Rotana projesinde yıllık bazda hesaplanırsa ilk 2 yıl için minimum 50 bin dolar kira getirisi bulunuyor. 2 seneden sonra ise havuz sistemi kuruluyor.

‘Proje bittikten sonra satışa çıkmak istedik’
2014 yılında inşaatına başladıkları zaman satışa hemen çıkmadıklarını, işi bitirip, projeyi göstererek tanıtmak istediklerini hedefleyen Özkök doların çok yükseldiğini ama ancak Mar Yapı’yı etkilemediğini belirtti.

Türkiye’ye yeni markaları getirmek istiyoruz
Sadece rezidanstan 55 milyon dolar gelir beklentisi olduğunu belirten Özkök, proje için çok heyecanlı olduklarını dile getirdi. Özkök ayrıca Türkiye’ye yeni markaları da getirmek istediklerini belirtti. Özkök, ‘Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan gayrimenkul sektörü, bir miktar ivme kaybetse de güçlü büyüme potansiyeline sahip.Nitekim kredi faizlerinin psikolojik sınır olarak kabul edilen yüzde 1’lerin altına gelmesiyle talebin güçlendiğini ve sektör genelinde satışların arttığını hep birlikte gördük. Türkiye ekonomisine güvenimizin de bir yansıması olan yatırımlarımız tüm hızıyla devam ediyor’ dedi.

Sefaköy’de yeni proje
Bugüne kadar bir çok bölgeye yatırım yaptıklarını Özkök Avrupa yakasında yatırımlara tam gaz devam edeceklerini ve önümüzdeki dönemde Sefaköy’de yeni bir projeye başlayacaklarını söyledi.

Melek GÜNER AKMAN/Emlakmetrekare.com