850 milyon TL’lik yatırımla adını en parlak yıldızdan alan Folkart Vega Alsancak ile Halkapınar arasında inşa ediliyor. 843 konut ve rezidans ile 53 ticari birimden meydana gelen proje 38 katlı 4 bloktan oluşuyor. 20 bin 715 metrekare arsa alanı üzerinde yükselecek olan proje 136 metre yüksekliğe sahip.

Projede 1 oda salondan 5 oda 1 salona kadar bir çok konut tipi bulunuyor.

Toplantıda proje hakkında detayları açıklanayan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, ‘İzmir yetişmiş nitelikli insan gücü, bilime teknolojiye yönelik yatırım, kültürel aktiviteler ve anahtar özelliğindeki tüm alanlarda şehrin önü açık. Yeni açılacak yol yatırımları ile de İstanbul İzmir arası 3,5 saate iniyor. Artık sıkışan İstanbul’da yaşamak isteyen vatandaşlar göç etmeye başladı. İzmir’e doğru tersine bir beyin göçü başladı. Yeni kamu yatırımları ve yabancı yatırımcının geliştirdiği özellikler ile biz büyük Türkiye’ye inanıyor ve yatırım yapmaya devam ediyoruz. Türkiye’de mali disiplinin geliştirileceğine de inanıyoruz. Doğru bir tasarruf anlayışı ile ekonomide yükseleceğimize inanıyoruz.’ açıklamasını yaptı.

Sancak ‘Kendi mali güçleri oldukları halde dövizle borçlanmayı kendine hedef haline getiren şirletlere üzülerek bakıyoruz. Umarım bundan ders almışlardır. Biz hiçbir zaman kaynaklarımızı aşan işlere kalkışmadık. Verdiğimiz sözleri hep tuttuk ve ticari sadece para kazanmak olarak da görmedik’ dedi.

FOLKART VEGA FİYATLARI!

Folkart Vega projesinde 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 daire seçeneklerinden meydana geliyor. Projede yer alan dairelerin metrekare fiyatları 7 bin 400 liradan başlıyor. Peşin ödemelerde yüzde 20 indirim yapılacak olan projede isterseniz yüzde 25 peşinat verip yüzde 75’lik kısım için 24 ay 0 faiz yada yüzde 50 peşinat verip 48 ay 0 faiz imkanından yararlanabiliyotsunuz. Projede daire fiyatları 445 bin TL’den başlıyor.

 

Folkart Vega satılık daire fiyatları!

1+1’ler 456 bin TL
2+1’ler 750 bin TL
3+1’ler 1 milyon 220 bin TL
4+1’ler 1 milyon 719 bin TL’den başlıyor.

 

YÜZDE 20’Sİ SATILDI

Satışlarına bugün başlanacak olan Folkart Vega projesinde ön satış döneminde projenin yüzde 20’sinin satıldığını belirtti.

Melek GÜNER AKMAN/Haberyapi.com