Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, proje için mimar Emre Arolat ile görüştüklerini ve protokol yaptıklarını açıkladı. Projenin adını anket sonuçları doğrultusunda İzmirliler koyacak.

Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, proje için ünlü mimar Emre Arolat ile görüştüklerini ve protokol yaptıklarını açıkladı.

Dünya Ticaret Merkezi arsasını TMSF’nin düzenlediği ihaleyle alan konsorsiyumda yer alan Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, proje ve inşa sürecine İzmirlileri dahil edeceklerini, proje için ilk görüşmeyi de ünlü mimar Emre Arolat ile yaptıklarını ve mimari proje çalışmalarını başlattıklarını söyledi.

Konsorsiyum adına yaptığı açıklamada Dünya Ticaret Merkezi arsasını ihalede 3’lü konsorsiyum olarak 80 milyon dolarlık teklifle kazandıklarını belirtti. Bu projeye İzmirlilerin görüş ve destekleri önemli olduğunu ifade eden Sancak, “Bu yüzden sürece onları da dahil edip, kente yakışır bir proje ortaya çıkartmak için bir araştırma ve sosyal medya üzerinden anket yapacağız” dedi.

Satışın TMSF tarafından onaylanmasının ardından hummalı bir çalışmaya başladıklarını dile getiren Sancak, “3 yabancı iki yerli mimarlık firmasına proje hazırlatacağız. Sonra o projelerden seçtiğimiz 3 tanesini İzmirlilerin beğenisine sunacağız. Hazırlanacak proje için ilk görüşmeyi ünlü mimar Emre Arolat ile gerçekleştirdik. Proje hazırlanması ile ilgili ön protokol yaptık ve mimari proje çalışmaları başladı” dedi.

“Anket sonuçları doğrultusunda adını İzmirliler koyacak”

İzmir yararına, tüm İzmirlilerin gurur duyacağı, kültür, sanat, eğlencenin kalbinin atacağı bir cazibe merkezi oluşturmayı amaçladıklarını ifade eden Sancak, “Konsorsiyum olarak ortak fikrimiz buraya Türkiye’nin yüzük taşını yapmak. Önümüzdeki günlerde projeyi hazırlatmayı düşündüğümüz diğer mimarlarla da bağlantıya geçeceğiz. Sonuçta hayata geçecek projeye İzmirliler karar verecek. Hatta anket sonuçları doğrultusunda adını da İzmirliler koyacak”dedi.

Dünya