Fikirtepe Haber’in yayınlamış olduğu habere göre; Kadıköy – Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde son mahkeme kararıyla resen tevhit yapılan bir parsel açılan dava sonrası ifraz edilerek tapusu eski haline döndürüldü ..!

Son çıkan 6306 sayılı yasa uygulama yönetmelik değişikliği sonrası özellikle Fikirtepe başta olmak üzere tüm kentsel dönüşüm alanlarında nasıl bir gelişme olacağı merakla beklenirken, Fikirtepe’de resen yapılan bazı uygulamalar sonrası, atılan imzalar ve imza atmayan parsel sahiplerinin açtıkları davalar birer birer netleşmeye başladı. Son olarak Fikirtepehaber.com olarak geçen ay içinde duyurduğumuz bir adadaki resen tevhit işleminin yürütmesinin geçici olarak durdurulması hafızalarda tazeliğini korurken yürütmenin durdurulmasına gerekçe olan dava ile ilgili olarak mahkeme tarafından yapılan inceleme sonrası, uygulamanın yürütmesinin durdurulması ve iptali yönünde karar da verilmiş oldu.

Yetkililerden aldığımız bilgiye göre mahkemenin verdiği resen tevhit ve satış işleminin iptali sonrası dava konusu parsele ilişkin olarak ifraz işlemi gerçekleştirildi ve parsel eski tapu haline dönüştürüldü.. Mahkemenin vatandaş lehine verdiği bu karar sonrası bakanlık nasıl bir girişimde bulunacak ? Bundan sonra hukuki süreç nasıl ilerleyecek? Konuyla ilgili detaylı güncel bilgiler geldikçe Fikirtepehaber.com olarak yayınlamaya devam edeceğiz…

Fikirtepe Haber