25 yıllık deneyime sahip olan ve bugüne kadar bir çok yapı inşa eden Ferko İstanbul Avrupa Yakası Kağıthane’de yeni bir yatırıma başlıyor.

Ferko İstanbul Avrupa Yakası Kağıthane’de yeni bir yatırıma başlıyor. 25 yıllık deneyime sahip olan ve bugüne kadar bir çok yapı inşa eden Ferko 4 blokluk ofis, dükkan ve otelden meydana gelecek olan prpjesi için bugün bir basın toplantıdı düzenledi.

Toplantıya Ferko Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Meriçten ve Ferko Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten katıldı.

Sheraton Kağıthane’ye geliyor
Kağıthane’de Cendere yolu üzerinde konumlandırılacak olan Ferko Line projesi Almanya’nın 150 yıllık prestijli mobilya markası Walter Knoll imzalı ofisleri ve Four Points by Sheraton ayrıcalıklarıyla iş hayatında konfor ve prestijin altını çizmeye hazırlanıyor. Konuyla ilgili açıklama Yapan Gökçe Meriçten; ‘Ferko Line projemizde de yine bir ilke imza atarak 150 yıllık geçmişiyle son 15 yılda 120’den fazla uluslararası tasarım ödülüne layık görülen Walter Knoll ile bir araya geldik. Walter Knoll’un zarif ve şık olduğu kadar ergonomiye de önem veren usta dokunuşlarıyla hayat bulacak Ferko Line’da yaptığımız bu birliktelik, bir ofis projesinde ilk olma özelliğine sahip. Four Points by Sheraton, 173 odası, 7 toplantı salonu ve 688 metrekare genel kullanım alanıyla konaklama, özel toplantılar için tasarlanan lüks salonlardan oluşuyor’ dedi.

Ofisler satışa çıktı
Ferko Line projesinde alanları 166 ile 1624 metrekare arasında farklılık gösteren ofisler satışa çıktı. Projede yer alan ofislerin metrekare birim fiyatları 11 bin 500 lira ile 14 bin lira arasında farklılık gösteriyor.

Farklı ödeme alternatifleri
Dolarlı satışları, dolardaki belirsizliğin nedeni ile TL’ye çevirdiklerini belirten Meriçten, Ferko Line projesi için bir çok ödeme alternatifi geliştirdiklerini de belirtti. Kağıthane’de konumlandırılan projede anlaşmalı bankalar aracılığı ile 84 aya kadar vade sistemi ile ofis sahibi olunabiliyor. Meriçten, ofislerdeki kira oranlarının ise proje bitiminde 20-25 dolar aralığında olacağını belirtti.

‘Finansmandan yana bir sıkıntı yok’
Meriçten, projede inşaatın devam ettiğini ve toprak yapısından dolayı çok zorlu bir zemin çalışmasının yapıldığını belirterek, zemin katın inşasının bittiğini ve finansmandan yana bir sıkıntı olmadığını da sözlerine ekledi.

‘İyi lokasyonlarda proje yapıyoruz’
Meriçten, iyi yerlerde ve güçlü lokasyonlarda iş geliştirdiklerini belirterek, İstanbul’a da değerli yapılar katmak istediklerini söyledi.

Müşteri hedef kitlesi Maslak
Kağıthane’nin yeni gelişmekte olan bir bölge olduğunu ancak doğru projelerle çok iyi prim yapacağını düşündüğünü belirten Meriçten, ofisler için Maslak aksının yoğunluğundan dolayı, o taraftaki müşterileri hedeflediklerini, Maslak aksında çalışanların artık Kağıthane bölgesini tercih edeceklerini de sözlerine ekledi.

‘Fiyatları düşük tutuyoruz’
Bölgenin henüz Levent kadar gelişmediğini düşündükleri için fiyatları düşük tuttuklarını söyleyen Meriçten, bunun da satış politikalarını kolaylaştırdığını belirtti.

‘Artık küçük ofisler ilgi görmüyor’
Küçük ofislerin artık eskisi kadar ilgi görmediğini belirten Meriçten, insanların ihtiyaçlarını artık daha büyük ofislerin karşıladığını ve en az 100-150 metrekare büyüklükte ofislerin daha fazla ilgi gördüğünü belirtti.

Yeni projeler yolda
Levent’teki Signature projesinin bitmek üzere olduğunu ve Ilgaz’daki otelin de açılacağını söyleyen Meriçten, Levent ve Göktürk bölgelerind eolmak üzere 4 yeni projeye 2017 yılında başlayacaklarının sinyalini verdi. Meriçten, Kemerburgaz Göktürk’teki yüzde 70’i yeşil alan olan projenin lansmanının 2017 Eylül ayında olacağını belirtti.

Melek GÜNER AKMAN/Emlakmetrekare.com