En seçkin banyo malzemelerinin yanı sıra dünyanın en ünlü zemin ve duvar seramiklerini de ülkemize getirmekte olan Fantasia Seramik, İtalyan Art Ceram ve Hidra firmalarının banyo koleksiyonlarıyla ıslak mekanlar tasarımın etkileyici atmosferine bürünüyor.

İthal ettiği tüm ürünleri dünyanın en seçkin markalarının özgün koleksiyonlarından büyük bir titizlikle seçen Fantasia Seramik, Art Ceram ve Hidra firmalarının vitrifiye, lavabo ve banyo aksesuarlarıyla ıslak zeminlere lüks tasarım ikonlarını getiriyor. İtalyan tasarımcılar Sandro Meneghello ve Marco Paolelli tarafından her detayın kusursuz bir estetiğe dönüştürüldüğü Cow, Cup & Breakfast, Sotto Sopra, Gio, Ellade, Wire, Miss, Mister ve H-Line koleksiyonlarıyla banyolarınızda tasarımın estetik ve konforunun tadını çıkaracaksınız…
Art Ceram markasının ilhamını mobilyaların dört bacak ile karakterize edildiği neo-klasik dünyadan alan Cow serisi, yumuşak hatların koleksiyona ismini veren inek şeklini andırdığı eğlenceli bir tasarım… Ana üretim malzemesi seramik olan Cow koleksiyonu, bağımsız lavabo, duvara asılı lavabo, klozet, tuvalet kağıdı tutucu, bornoz askısı, havluluk, wc fırçası ve iki farklı boyutta duvara monte edilen lavabo tezgahlarından oluşuyor. Siyah, beyaz ve kırmızı renklerde üretilen ürünler, dekorasyonlarda seçme özgürlüğü tanıyor.

Kahve fincanına ironik bir övgü olarak tasarlanan Cup lavabo ve onun tezgahı Breakfast, Art Ceram’ın bir diğer tasarım ürünü… Fincan kulpunun havluluk olarak düşünüldüğü koleksiyon, sempatik banyo tasarımlarının vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkıyor. Pop-Art’ın kışkırtıcı dünyasına açık bir kinaye olarak tasarlanan lavabolar LivingTec malzemeden, parlak siyah ve parlak beyaz alternatiflerden oluşuyor.
Banyolarda aksesuar elemanlarının yeniden yorumlandığı Sotto Sopra koleksiyonu ise Art Ceram’ın fonksiyonelliği ön plana çıkardığı tasarımlarından…
Aksesuarları entegre edildikleri ortamın gerekliliklerine göre tamamlayıcı bir şekilde düzenleyen Sotto Sopra, çok fonksiyonlu bir seramik çubuk tasarımı olarak banyolardaki yerini alıyor. Bir ya da daha fazla çubuğun tek tek, yan yana veya bir sütun oluşturacak şekilde üst üste konumlandırıldığı modüler seri ile özellikle küçük ölçekli banyolar için oldukça pratik çözümler sunuluyor.
Havluluk, sabunluk, saç kurutma makinesi, tuvalet kağıdı, tuvalet fırçası ve koku spreylerine yönelik tutacak alternatifleri bulunan Sotto Sopra, çok fonksiyonlu modüler bir tasarım.

Banyolarda Zarif, Pragmatik ve Somut Çizgiler…

İtalyan Hidra markasının birbirinden farklı tasarımlardaki banyo koleksiyonları ıslak zemin dekorasyonuna yeni bir bakış açısı getiriyor. Tüm banyo tiplerine uyum sağlayabilecek şekil ve modellerde üretilen seriler, yumuşak hatları ve zarif çizgileriyle seçkin alternatifler sunuyor.
Eğri ve düz hatların karakterize edildiği Gio serisi, geniş ölçüleriyle rahat hareket alanı sağlıyor. Üst kısımların geniş ve pürüzsüz, alt kısımların ise tam tersi dar ve gittikçe incelen bir ölçüde şekillendiği vitrifiyeler, ayrı ayrı elemanların üst ve alt kısımları arasındaki kontrastı kusursuz bir biçimde yansıtıyor. Asma klozet, lavabo ve tezgahların yanı sıra tezgah üstü lavaboların da yer aldığı koleksiyon, koyu gri, bordo-siyah ve beyaz matris olmak üzere üç renkten oluşuyor.
Yumuşak hatlarıyla dikkat çeken Ellade serisinde sıcak, misafirperver ve baştan çıkarıcı bir görünüm bizi karışılıyor. Klasik banyo dekorasyonları için çağdaş ve zarif seçenekler sunan koleksiyon, 19. yüzyılın atmosferini yansıtıyor. Modaya uygun zarif konsollar, yarı gömme lavabolar ve rezervuarlı veya askılı klozetlerden oluşan Ellade serisi, banyolarında mükemmel uyumu yakalamak isteyenler için tasarlandı.
Bağımsız lavabo tasarımları içeren Miss ve Mister koleksiyonları ise Hidra’nın yumuşak geçişler ve zarif çizgilerle karakter verdiği kusursuz tasarımları… Doğa ve koltuk konseptinden ilham alınarak ergonomik bir dizayn oluşturulan Miss, kullanıcı dostu bir lavabo olarak dikkat çekiyor. Ön yüzeyi ve ayaklarının lavabo için alan açmak amacıyla kaşığı andıran şekilde tasarlandığı seri, siyah, beyaz, siyah parlak kaplama, beyaz parlak kaplama, altın ve gümüş LivingTec seçenekleriyle tercih olanakları sunuyor. Bir kadran, konik bir sütun ve hafifçe gidere giren bir kayar kaseden oluşan Mister ise mimari bir tasarımla Miss’in değerli bir partneri olarak karşımıza çıkıyor. Miss koleksiyonuyla aynı renk seçeneklerine sahip olan Mister da Hidra’nın iddialı olduğu lavabo tasarımlarından biri…

Wire koleksiyonu ise alışılmışın dışında çizgileriyle banyolarda bir illüzyon meydana getiriyor. Çelik çubukların ve tellerin oluşturduğu ağ örgüsü görünümüyle ıslak hacimlere farklı bir estetik anlayış getiren Wire, 18 çelik çubuk dizininden oluşuyor. Lavabo ve musluğun mükemmel uyumundan oluşan seri, siyah ve beyaz renk seçenekleriyle üretiliyor.
İlginç görünümleri, yumuşak hatları, saydam ve mat yüzeyleri ile vitrifiye tasarımlarına yeni yorumlar getiren Hi-Line koleksiyonu da tezgah üstü ve duvara asılı lavabo ile klozetlerden oluşan modelleriyle ıslak zeminlerde tasarımın kattığı görsel etkiler olarak yerini alıyor.