Türkiye ve Katar’ın stratejik ortaklığı ticaret ile güçleniyor. Expo Turkey By Qatar 19-21 Nisan’da Katar Doha’da gerçekleştirilecek.

Türkiye ve Katar’ın stratejik ortaklığı ticaret ile güçleniyor. Expo Turkey By Qatar 19-21 Nisan’da Katar Doha’da gerçekleştirilecek.. Fuar öncesi geçtiğimiz haftalarda bir basın toplantısı düzenlenerek fuar ile ilgili bazı bilgiler verilmişti. Toplantıya da Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt, Medyacity Genel Müdürü Ömür Yıldız ve Medyacity Proje Müdürü Kutsal Kaan Konaklı katılmıştı. Biz de sizlere Expo Turkey By Qatar tüm detaylarını açıkladık. İşte Expo Turkey By Qatar tüm detayları.

18-20 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek Expo Turkey By Qatar fuarına sadece Türk şirketleri katılacak.
150 milyon dolarlık yatırıma hazırlanan Katar’da 19-21 Nisan 2017 tarihleri arasında fuar düzenlenecek.
Türkiye ve Katar’ın stratejik ortaklığı bu fuarla dünya sahnesine çıkıyor. İki büyük ülke,ekonomik ilişkilerini kuvvetlendirmek ve bölgede etkin bir ticari güç olmak amacıyla bir araya geliyor.

Expo Turkey by Qatar,Türkiye ve Katar arasındaki işbirliği olanaklarını artırmayı hedeflerken, Bu iki ülkenin MENA Bölgesi’ndeki diğer ülkelere yatırım ve işbirliği fırsatlarını da kuvvetlendiriyor.

Türkiye’nin önde gelen 300’den fazla şirketi , Katarlı iş adamları ve karar verici otoriterlerle bir araya geliyor. Bu Birliktelik MENA Bölgesi’ndeki diğer ülkelerde yatırım ve işbirliği fırsatlarını da beraberinde getiriyor.

Katılan Sektörler;
Emlak, İnşaat Hizmetleri, İnşaat, İnşaat Malzemesi
Enerji ve Çevre Yönetimi
Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm
Otelcilik
Turizm, Sağlık Turizmi, Helal Turizm
Gıda
Franchising
Mücevher
Mobilya ve Dekorasyon

Takvim;

19 Nisan

Açılış Töreni
Açılış Gösterileri
Türk ve Katar Devlet Erkanı Açılış Konuşmaları
Royal Tur
Özel Etkinlikler
Gala Yemeği

20 Nisan

Özel Etkinlikler
Türkiye – Katar İş Forumu
Türk Celebrity Etkinliği ve İmza Töreni
21 Nisan
Konferanslar
İkili İş Görüşmeleri
Fuar Kapanış

Melek GÜNER AKMAN/Emlakmetrekare.com