Kanal D’nin yeni dizisi ‘Evlat Kokusu’, oyuncu kadrosu ve sürükleyici hikâyesi kadar çekim mekânıyla da geçen haftaya damga vurdu. Bahçesinde ceylan ve tavus kuşlarının gezdiği villa, merak konusu oldu.

YAPIMINI Endemol Shine Türkiye’nin, yönetmenliğini Erol Özlevi’nin üstlendiği “Evlat Kokusu” geçen çarşamba ilk bölümüyle ekrandaydı. Başrollerini Hande Soral, Barış Kılıç, Sedef Avcı, Murat Han ve Yeşim Salkım’ın paylaştığı dizi çok ses getirdi. Amsterdam’dan İstanbul’a uzanan bir aşk, sevgi, nefret ve entrika örgüsünü izleyiciyle buluşturan “Evlat Kokusu” çekim mekânıyla da kendinden söz ettirdi.

Akbaş Ailesi’nin yaşam alanı olarak gösterilen, bahçesinde tavus kuşu ve ceylanların dolaştığı villa hayranlık uyandırdı. Türkiye’de bahçesinde bahsi geçen hayvanların beslendiği sadece iki adresten biri olan villa, ilk kez bir dizi çekiminde kullanılıyor.

3 bin metrekare arsa içinde yer alan ve iki ayrı binadan oluşan mekân, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü gören muazzam Boğaz manzarasıyla da hayranlık uyandırıyor.

Villada hamam, spor salonu, masaj salonu, mescit, kuaför odası, açık ve kapalı olmak üzere iki adet havuzun yanı sıra 10 yatak odası, 4 salon bulunuyor. Tarihi eser niteliğinde tablolar ve modern sanatın etkileyici örneklerinin bulunduğu villanın tavan boyama ve nakış işlemesi ise Dolmabahçe Sarayı’nın restorasyon işlerini yapan sanat ekibi tarafından gerçekleştirilmiş.

evlat

evlat 2

evlat3

evlat4

Hürriyet