Evinizdeki eşyaları dekoratif bir şekilde düzenleyebilir, kendinize yer açabilirsiniz.

1- Her odada o odaya ait eşyalar olmasına özen gösterin. aksi halde bir yerden sonra kaosu dağıtmak yine size kalacaktır.

2- Oturma odanız ya da çalışma odanızda çift bölmeli sehpalar işinize yarayacaktır. Kitaplarınızı ve dergilerinizi sehpanın alt bölmesine yerleştirerek hem şık bir görünüm yakalarsınız hem de okuma saatlerinizin daha sık aklınıza gelmesine yardımcı olursunuz.

3- Ayakkabı ve hediye kutularını sakın atmayın! Bunların içine kullanmadığınız eşyaları hem toz tutmadan hem de şık bir görünüme sahip olarak saklayabilirsiniz.

4- Depolama yapacağınız eşyaları kategorilere ayırın ve bunlar için uygun malzemeler edinin modüler üniteler ve sürgülü dolaplar işinizi görecektir.

5- Çekmeceli dolaplar seçin. Çekmeceler evinizdeki birçok dağınıklığı giderecektir.

6- Gerçekten değer vermediğiniz eşyaları ihtiyaç sahiplerine verin. Ya da gereksiz alışverişlerden kaçının.

7- Koridorlarınız genişse duvvarlarınıza raflar çakabilirsiniz. Portmantolar da kapı girişinizi rahatlatacaktır. İki L askı üzerine kestireceğiniz ahşap raflar da işinizi görecektir.

8- Takılarınızı organize etmek için takı kutunuz yoksa şık çikolata kutularını kullanabilirsiniz. Küçük bölmelere farklı takılarınızı yerleştirirseniz birbirlerine dolanmalarına engel olabilirsiniz

9- Havasını vakumlayacağınız saklama bohçaları, kullanmadığınız yorgan- yastıkları ya da giysilerinizi yer kaplamadan muhafaza edecektir.

10- Evinize alacağınız sandalye ve masaları katlanabilir modellerden seçebilirsiniz. Böylece kullanmadığınız durumlarda daha fazla yer açabilirsiniz.

11- Tamir aletlerini, kullanmadığınız sepetlere yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde aradığınız malzemeyi de hızlıca bulabilirsiniz.

Bengü Öner/ Milliyet