Doğanın uyanışının, yeniliğin, canlılığın mevsimidir ilkbahar. Ağaçların çiçek açtığı, güneşin cömertçe içimizi ısıtmaya başladığı bu mevsim yaşam enerjimizi yükseltir.
Baharla birlikte doğanın bu hayranlık uyandıran değişimi, küçük değişikliklerle hayatlarında büyük bir fark yaratmak isteyenler için ilham kaynağı olabilir!

Kışın yükünü omzunuzdan atmak, hafiflemek ve tazelenmek için baharın pozitif enerjisini evinize çekmelisiniz. Bütçenizi zorlamayacak, ufak tefek dekorasyon değişiklikleri ile evinize baharı getirebilirsiniz. Tüm bunları yaptıktan sonra evinizi bahar çiçekleriyle süslemeyi unutmayın!

1) Bahar temizliğiyle işe başlayın. Eskimiş, kullanmadığınız eşyalardan ve giysilerden kurtulun. Kışlıkları vakumlayıp kaldırın, bahar ve yazlıklar için dolabınızda yer açın. Çekmece içi düzenleyiciler ve desenli dekoratif kutular ile kendinize renkli, şık depolama alanları yaratın.

2) Evinizin her köşesi aydınlık ve ferah olmalı! Duvar boyası olarak beyaz, bej, pudra renklerini tercih edebilir, odalarınızın belli duvarlarında duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Pastel tonlardaki çiçekli duvar kağıtları özellikle yatak odanızda sıcak bir atmosfer yaratacaktır. Desenli duvar kağıdı kullanacaksanız nevresim takımı, yatak örtüsü gibi tekstil ürünlerinde sadelikten yana olmalısınız.

3) 2015 ev dekorasyonunda güneşin tüm tonları çok moda! Bahar konseptine uygun bir dekorasyon için açık sarıdan koyu kızıla uzanan geniş bir renk skalanız var. Tazelik hissi için yeşil ve mavinin her tonunu kullanabilir, banyo dekorasyonunda marin temasına şimdiden geçiş yapabilirsiniz.

4) Uçuş uçuş tüller, floral desenli fon perdeler, bol tüylü halılar yerine ince kilimler ile salon ya da oturma odanızda ferah bir hava yaratabilirsiniz. Açık tonlardaki keten koltuklar mekânı olduğundan daha büyük gösterecektir. Tüm koltuklar yerine sadece berjer koltuklarınızın döşemesini değiştirerek bile istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz. Kuş, kelebek, çiçek figürlü kırlentler ile ortama renk katabilir, duvarlarınızı doğa temalı kanvas tablo çeşitleriyle süsleyebilirsiniz.

5) Büzgülü kısa perdeler, renkli storlar ve masa örtüsü-minder-mutfak önlüğü gibi kombinli ev tekstili ürünleriyle mutfağınıza canlılık katabilirsiniz. Eskiyen mutfak dolaplarınızın raflarını ya da kapaklarını dilediğiniz renge boyayabilir, kullanmadığınız kitaplığınızdan yepyeni, renkli bir kiler dolabı yaratabilirsiniz.

Hürriyet Yazarkafe