Tasarım ve mimari danışmanlık hizmetinde farklı çalışmalarıyla öne çıkan Monestt Mimarlık, ses getiren projeleriyle çalışmalarına devam ediyor.

Tasarım ve mimari danışmanlık hizmetinde fark yaratan, fonksiyonel çalışmalarıyla öne çıkan Monestt Mimarlık, ses getiren projeleriyle çalışmalarına devam ediyor. Konsept danışmanlığı, mimari danışmanlık, katalog styling danışmanlığı, ürün ve fuar stand tasarımları, mağaza görsel düzenleme ve vitrin çalışması hizmetleriyle faaliyet gösteriyor. Monestt Mimarlık’ın Kurucularından Esra Erkutun’un tavsiyeleriyle trendlere göz atın.

Doğal malzemeler, sadeleşen alanlar

Neredeyse bütün mimar ve tasarımcıların hem fikir olduğu ana trend “Organik”. Artık günümüzde suni olan her şeyden kaçındığımız gibi, dekorasyonun tüm unsurlarında da doğallık ön plana çıkacak. Doğal malzemelerden yapılmış kumaşlar, halılar, aksesuarlar ve özellikle doğal ışık oyunları bol bol yaşam alanlarımızda boy gösterecek.
2015 renkleri son yıllara göre epey farklı. Bir kere hemen söylemeliyim ki siyah & bakır, ahşap & gold kombinlerine sık sık rastlayacağız. 2013-2014 modasından gelen degrade ya da artık kumaş renkleri içinde sık sık kullanılan “Ombre”, 2015’te özellikle doğal ve metalik renklerde karşımıza çıkacak. Açık tonlardaki fonlara bundan böyle canlı renkler eşlik edecek.

Aksesuarlarda hayvan baskıları popüler

Yastıklar, kırlentler, tablolar, aydınlatma elemanları, masa üstü aksesuarları 2015’te hayvan figürleri ile donatılıyor. Papağanlar, yırtıcı hayvanlar, geyikler, zebralar, kutup hayvanları, doğaya ve doğallığa özlemin neticesi olsa gerek…
Turkuvaz rengi 2015’te kendi akımını yaratacak. Açık fikirli, gururlu kişilerin rengi olan “Turkuvaz” değişimin, dönüşümün sembolüdür. Ayrıca gündelik, sıradan olaylara yeni bir bakışla bakabilen insanlar tarafından benimsenen, ferahlık, doğallık hissi veren bir renktir. Özellikle, beyaz ile kombinleyerek yaşam alanlarımızın her bölümünde sık sık karşılaşacağız turkuvazla.
Natüralizm, 19.yy’ın sonlarında ortaya çıkan bir edebiyat akımı gibi gözükse de 2015 dekorasyon trendinin baş mimarıdır. Doğalcılık, ilkesi gereği, ilhamını doğadan alan bir akım. Buna göre ahşabın tüm tonları, doğadaki her yeşil, gökyüzü mavisi, hatta bulut grisi mekanlarımızı saracak. Revive; eski ve etnik olan, otantik, geleneksel hatta retro…Revive akımı ile tüm geçmişe ait özlemlerimiz 2015’te daha da belirginleşiyor. Etnik desenlerde şallar, kırlentler, halılar, sandalye minderleri, örtüler, hatta şaşırtıcı şekilde perdeler, 2015’in ideal seçimleri!
Monestt Mimarlık mobilya sektöründe lider birçok markaya hizmet veriyor. Fuga Mobilya, Vanessa Mobilya, Yataş Enza, Yataş Bedding, Magazin Furniture Factory, Magazin Dream Factory, Newjoy, Teleset Mobilya, Kelebek Mobilya bugüne kadar çalışılan markalar arasında yer alıyor.