Sözcü’nün ‘Gölge adam’ lakaplı patronu Ertuğrul Akbay, kaçak garajıyla ilgili herkesi kandırmaya çalıştı. Kaçak garajı kendisi yıkmış gibi göstermek için sadece üzerindeki tentesini kaldırdı.

Ertuğrul Akbay, başkasının tapulu arazisini gasp ederek yaptığı garajı yıktığını iddia etti. Garajın tentesini söküp belediyeye “Yıktım” dedi. Üç duvar örerek çöktüğü arsayı ise saklayamadı. Belediye bu oyuna kandı ama bu ucuz numara amacına ulaşamadı. Şimdi bir kez daha hem belediyeye hem Akbaylar’a çağrı yapıyoruz: Yasal süre doldu, o duvarları derhal yıkın!

Takvim gazetesi, Sözcü’nün sahipleri Ertuğrul ve Burak Akbay’ın Boğaz’daki 50 milyon TL’lik malikanesinin garajının kaçak olduğunu ortaya çıkardı. Komşusunun tapulu arazisine çökerek garaj yapan Akbaylar, bu haber üzerine yıkıldı. Belediye ekipleri söz konusu haberler üzerine harekete geçti, Önce Akbaylar’ın kaçak garajı tespit edildi, ardından da görevliler şatoya giderek Ertuğrul Akbay’a kaçak garajın yıkılması için resmi tebligatı sundu. 76 yaşındaki gazete patronu belgeyi elden alırken ekiplere, “Tamam ben yıkacağım” sözünü verdi. 8 Mayıs’ta tebligatın teslimi ile Akbay’ın 15 günlük yasal süresi başladı.

AKLISIRA KURNAZLIK YAPIYOR

Gölge Adam milyonlarca liralık şatosunun arazisine iş makinelerini sokmamak için garajı kendisi yıkma kararı aldı. Kaçak olarak üç duvar arasına tente çekilerek oluşturulan garajın üstündeki tenteler söküldü. Ertuğrul Akbay, sadece tentesini söktüğü kaçak garajının resmini belediyeye gönderirken, belediye görevlileri de bu resmi “Kaçak yapı yıkıldı” diye basına dağıttı. Akbaylar’ın yolladığı resimlerde garajın sadece üstünü örten tentelerin söküldüğü anlaşılırken, başkasının tapulu arazisine tecavüz edilerek zorla gasp edilen arsanın ve ağaçlar kesilerek örülen üç kaçak duvarın yerinde durduğu görülüyordu. Akbaylar yaptıkları ucuz oyunla belediyeyi kandırdı ama fotoğraflar her şeyi ortaya koydu. Tapulu arsası gasp edilen vatandaş da arazilerine giren üç duvarın yıkılması gerektiğini belirtti. Son kez daha sesleniyoruz, hem Akbaylar’a hem de Akbaylar’ın ucuz bir numarayla kandırdığı belediyeye sesleniyor: Yasal süre doldu. Görevinizi yapın. O kaçak duvarları derhal yıkın!

SIRADA KAÇAK KAPI VAR

Takvim gazetesi, kaçak garaj sürecinin takipçisi olurken malikaneye giden Orman Sokağı’nın Akbay ailesi tarafından demir kapıyla kapatılmasını da unutmadı. Ormana çıkan yolu da gasp eden Akbaylar, yolun vatandaşlar tarafından kullanılmasını da engelledi.

Takvim