ERA Avrupa, 10 Şubat 2015 Salı günü Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleştirilen ‘ERA Avrupa Ödül Gece’sinde, ERA Türkiye’yi de ödüllendirdi.
ERA Avrupa’nın gayrimenkul danışmanlığı sektöründe yer alan uluslararası ofislerini ödüllendirdiği geceye ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, ERA Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Tansa Mermerci Ekşioğluve güçlü bir ekiple katıldı. ERA Türkiye’nin en başarılı ofisiERA Koç brokerı Hüseyin Karakoç’da ERA Avrupa ödül törenine katılarak gayrimenkul sektörününbu prestijli ödülünü ERA Avrupa Başkanı François Gagnon’dan aldı.
Türkiye gayrimenkul sektöründe diğer Avrupa ülkelerine göre daha fazla büyüdü ve Avrupa da lider konuma yükselerek 2014 yılı içinde 1 milyon 110 bin 280’lik konut alım işlemiyle Avrupa genelinde birinci sırada yer aldı.Konut tercihlerinde Avrupa başkentlerinde fiyatlar yüksek seyrederken ülkemizde durum farklı.2014 yılı başkentlere göre konut fiyat ortalamasında en pahalı şehir, 1 milyon 600 bin Euro ortalamayla İsviçre’nin başkenti olan Bern olurken, Türkiye (Ankara) ise ortalama 70 bin Euro ortalamalarında seyrediyor.