Gayrimenkul danışmanlığı sektörünün öncü markası ERA Türkiye,3 Mart Salı günü “Kentsel Dönüşüm ve Gayrimenkulde Yatırım Fırsatları Semineri” düzenliyor.
ERA Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan’ında katılımıyla 3 Mart 2015 Salı günü İzmir de Ege Bölgesi Sanayiciler Odası (EBSO)’ndadüzenlenecek “Kentsel Dönüşüm ve Gayrimenkulde Yatırım Fırsatları Semineri”nde kentsel dönüşüm ve gayrimenkulde girişimcilik konuları tartışmaya açılacak.Seminerde İzmir özelinde,10 yılda gayrimenkul hareketliliği, şehre göç ve buna bağlı olarak ulaşım imkanları konuşulacak.
ERA Türkiye Franchise Geliştirme ve Satış Direktörü Kadir Tümen, İstanbul’dan sonra İzmir’de gayrimenkul yatırımcıları yapmış oldukları yatırımların geri dönüş sürelerine bakıldığında karlı gözüktüklerini belirtti. Ayrıca Tümen:”Son 10 yılda İzmir ilinde konut satın alım endeksi 21.12’den 50’ye yükselerek yüzde 150’lik bir gelişim gösterdi. Buna paralel 2003 yılında satış metrekare fiyatları ortalamada 800 TL iken günümüzde bu bedel yüzde 100’ün üzerinde bir artış ile 1667 TL’ye ulaştı. Kiralamalardaki metrekare fiyatlarına baktığımızda ise yine 2003 yılında olan metrekare kiralama fiyatının 3.54 TL, 2014’te ise 7.54’ e çıkarak yüzde 100’ün üzerinde katlandığını görmekteyiz.”dedi.
İzmir’i sıkı takip ettiklerini söyleyen Tümen, İstanbul ile birlikte İzmir’in gelişmesini istediklerini belirterek “Gayrimenkul hareketliliğini olumlu yönde etkileyecek yegane faktörlerin başında “Kentsel Dönüşüm” bulunuyor. Gayrimenkul Pazarlama sektörünün de nitelikli bir şekilde gelişimi en önemli hedeflerimizden biri. Bu doğrultuda İzmir, İstanbul ile birlikte yapılanmayı istediğimiz en önemli şehir. Nitelikli bir ofis ağıyla, sektöre uzmanlık kazandırma yolunda 3 Mart 2015 Salı günü Ege Bölgesi Sanayiciler Odası (EBSO)’ndagayrimenkule ve özellikle gayrimenkul pazarlamayla ilgili İzmirliler ile bir panelde buluşuyoruz. Bu panel ile İzmir Bölgesindeki kentsel dönüşümü detaylandıracağımız gibi gayrimenkul pazarlama sektöründeki fırsatları katılımcılarımız ile paylaşıp İzmir ilinde 4 olan ofis sayımızı arttıracağız. Tüm İzmirlileri etkinliğimize beklemekteyiz.” şeklinde konuştu.