Emlak Konut GYO, Ankara’nın Çankaya ilçesinde hayata geçirdiği Başkent Emlak Konutları ile Ankara’ya yeni bir heyecen katıyor. Projeyi tanıtan Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum konut sektörü ile ilgili açıklamalarda bulundu…

Emlak Konut GYO, Ankara’nın Çankaya ilçesinde hayata geçirdiği Başkent Emlak Konutları ile Ankara’ya yeni bir heyecen katıyor. Mustafa Ceceli’nin reklamlarında boy gösterdiği ve Başkent’in yeni başkenti sloganı ile hayata geçirilen Başkent Emlak Konutları Çankaya Mühre’de yükseliyor. Başkent Emlak Konutları projesi bugün basına tanıdılı. Basın tanıtımının yapıldığı toplantıya Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum katıldı.
Toplamda 1504 bağımsız bölümden meydana gelen projede 2 oda 1 salondan 6 oda 1 salona kadar farklı konut seçenekleri sunuluyor. Projede 1.478 adet konut ile birlikte 26 adet ticaret birimi bulunuyor.
1.504 bağımsız bölümün yanı sıra projede kentsel dönüşüm kapsamında hak sahiplerine verilecek olan 492 konut daha yer alıyor.

Başkent Emlak Konutları projesinde daireler 395 bin liradan başlıyor 1 milyon 100 bin liraya kadar daireler var. Projede metrekare fiyatına da bakarsak 5 bin 500 liradan başlıyor. Yüzde 10 peşinat 15 yıl vade ve 850 TL’den başlayan cazip ödeme koşullarının bulunduğu projede ödemeler ise teslimden sonra başlıyor.

‘Gayrimenkul sektöründe talep yoğun’
Murat Kurum konut sektörü ile ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Bu yıl için 11 bin bağımsız bölüm hedefi koyduklarını ve Dünyadaki ekonomik sıkıntılara rağmen hep hedefi yakalayacaklarını düşündüğünü belirten Kurum, gayrimenkul sektöründe her hangi bir sıkıntının olmadığını ve hedefi bu yıl tutturacaklarını belirtti.

Kasım ayında 2 bin 205 bağımsız bölüm satıldı
Emlak Konut Kasım 2016 konut satış verilerini de açıklayan Kurum, Kasım ayında 2 bin 205 bağımsız bölüm satışı yaptıklarını dile getirdi. Kurum, böylece 11 ayda toplamda 8 bin 926 bağımsız bölüme ulaştıklarını söyledi.

11 ayda 6.2 milyar lira ciro
Emlak Konut’un 11 ayda 6.2 milyar lira ciro yaptıpını belirten Kurum, ‘Bana göre şuan tam konut alma zmanı. Bu fırsatlar belki ilerde tüketicilerin karşısına bir daha çıkmayacak. Bence konut alımı çok önemli’ dedi.

‘Konuta talep çok, özel sektör bundan faydalanmalı’
Kurum, konut sektörüne talebin çok olduğunu gördüklerini belirterek, Emlak Konut olarak bu talebe doğru konut fiyatı, ödeme şartları kampanyası ile ulaştıklarını belirtti. Kurum, ‘Özel sektörün de piyasada var olan bu konut talebine doğru fiyat, doğru ödeme koşulları ve doğru projelerle karşılık vermesi gerekir. Özel sektörde de doğru lokasyon ve doğru fiyatla doğru kampanyalar yapan çok sayıda projenin de satışlarının iyi olduğunu görüyoruz’ dedi.

İzmir’e 3 milyar liralık proje
Dün İzmir’de Alsancak’ta Tariş arazisi üzerinde 140 bin metrekare arsa alanı üzerinde yeni bir kooparatif oluşturduklarını belirten Kurum, proje bedelinin yaklaşık 3 milyar lira olduğunu da dile getirdi. Kurum, Ankara’daki projenin de yatırım değerinin 2 milyar lirayı bulduğunu belirtirken, her iki proje de bir kentsel dönüşüm projesi olduğunu sözlerine ekledi.

50 bin metrekare alan Ankaralılara bırakıldı
Proje tanıtımı toplantısında Ankara’daki projede 50 bin metrekare alanı halkın kullanımı için bıraktıklarını belirten Kurum, ‘İlk önce imar planı oluşturulmuştu ancak sonrasında arazide oluşan problemler nedeni ile tekrar bir imar çalışması yapıldı ve arazinin 50 bin metrekare alanını terk edip, Ankaralıların kullanımına bıraktık. Projenin içinde her türlü donatısı olan bir proje geliştirmeye çalışıyoruz’ dedi.

’15 günde 6 milyar liralık iş sunduk’
Kurum, ‘Biz Emlak Konut olarak şu 15 gün içinde 5 buçuk 6 milyar liralık yeni iş sunduk. Biz Emlak Konut olarak elimizden geleni yapıyoruz. 15 Temmuz’da halk da memlekete nasıl saihp çıkılır gösterdi. Konut sektörüne baktığımız zaman 2017 yılı da en az 2016 yılı kadar iyi olacaktır’ dedi.

Eyüp İyigün/Emlakmetrekare.com