Emlak Konut GYO Ankara Çankaya Oran arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesi bugün yapılacak.

 

Emlak Konut GYO Ankara Çankaya Oran arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesi bugün gerçekleştirilecek. Toplam 20 bin 854 metrekarelik Ankara Çankaya Oran arsasında 10 bin 890 metrekare gelişme konut alanı, 4 bin 599 metrekare ticaret+konut alanı, bin 681 metrekare cami alanı ve 3 bin 652 metrekare park alanları bulunuyor.

İhale saat 14:30’da Emlak Konut GYO Genel Müdürlüğü’nde yapılacak.

• Ticaret-Konut alanlarında konut kullanımı ile birlikte yerel ve bölgesel ticari faaliyetler, alışveriş ve iş merkezleri, çok katlı mağaza, çarşı, showroomlar, sosyal ve kültürel tesisler, idari tesisler, turistik tesisler,bürolar ile bunları destekleyici ticari nitelikli yapılar yer alabilir. Bu alanlarda E:2.00 ve Yençok:70,00 m.
dir.

• Ticaret-Konut alanında toplam emsale esas inşaat alanının max. %40’ına kadar alan ticaret, geriye kalan alanlar ise konut kullanımına ayrılabilir.

• Orta yoğunluklu gelişme konut alanlarında E=1.50 ve Yençok:27,00 m. dir.

• Cami Alanlarında; dini hizmet yerleri ve müştemilatlarına ayrılan alanlardır. Bu alanda cami, ibadethane, lojman ve dini kurs alanları yer alabilir. Cami alanlarında E:1.50, Yençok:Serbesttir.