Çevre, enerji ve su kaynaklarını gözeterek sürdürülebilir yapılaşma ve kentleşme konularında farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen EKODesign, 9 Nisan 2015 Perşembe günü, 09:00-17:30 saatleri arasında “Yeşil Motivasyon” teması ile YEM’de gerçekleştirilecek.
Yapı-Endüstri Merkezi tarafından düzenlenecek etkinlikte doğa ekseninde ‘yeşil’ kavramı konuşulacak.Bu yıl 8.si düzenlenecek etkinlik yarattığı zeminde sürdürülebilir tasarım ve kentleşmenin önünü açmayı hedefleyen EKODesign, birbirinden beslenen birçok farklı disiplini de bir araya getirecek.
Bir arada yaşadığımız bu koca alanda bir çok sorun varken sorunları en aza indirgemek ve günlük konuşmalarımızda sıkça bahsettiğimiz “yeşil” ve “sürdürülebilir” olma kavramlarını içselleştirerek günlük hayata sindirmek, konferansın sıkça bahsedilen ekseni olacak.Kentleşmede farkındalık yaratmak, bilinçli nesiller yetiştirmek ve bunu koruyabilmek için ne yapılabilirin cevaplarını aramak üzere konferansta özel sektör, kamu ve akademi temsilcileri bir araya gelecek.
‘Yeşil diyaloglar’ formatı ile başlayacak organizasyon, uzmanların fikir alışverişinde bulunarak, farklı tasarımlara ulaşmaya çabalıyacak.
Sivil toplum, girişim, kentsel strateji, yatırım, geliştirme, şehir planlama, yeşil bina, malzeme ve mimarlık alanlarındaki uzmanları, EKODesign Konferansı’nda bir araya gelecek.

Ülkemizde sürdürülebilir tasarım ve kentleşmenin önünü açmak konusunda farkındalık kazandırmak için bir çok uzmanı bir araya getirecek EKODesign böylece çok sesli platform olmayı hedefliyor.Mimarlık, müteahhitlik ve malzeme bileşenlerinde hem özel sektör hem kamu hem de akademinin fikirlerini bir araya getirecek konferans gündemi belirlerken, çarpıcı konu başlıklarını uzman konuşmacılarla sektöre sunmaya hazırlanıyor.

Sosyal medya üzerinden #ekodesign2015 etiketiyle twitter.com/YEMEtkinlik ve facebok.com/YEMEtkinlik sayfalarından etkinliğe dahil olmak mümkün olabilecek.