EgeYapı Group 2015 Yılında 1 milyar 350 milyon TL değerinde iki büyük projeye başlıyor
Gayrimenkul sektörünün genç ve dinamik oyuncularından EgeYapı Group, 2015 yılında 1 milyar 350 milyon TL değerinde iki büyük projeye başlıyor.

Bağcılar’da konumlandırılan ‘’Avrupa’nın En İyi Karma Kullanım Projesi’’ ödüllü Batışehir ile yüksek bir başarı ivmesi yakalayan EgeYapı Group, Kağıthane’deki karma kullanım projesi ve Yedikule’deki içerisinde otel ve turizmi destekleyici ticari fonksiyonları barındıran projesiyle gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk kazandırmayı hedefliyor.

Gayrimenkul sektörünün genç ve dinamik oyuncularından EgeYapı Group’un, 2011 yılında hayata geçirdiği ‘’Avrupa’nın En İyi Karma Kullanım Projesi’’ ödüllü Batışehir’in ardından gelecek hedefleri ve yeni yatırımları EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı ve EgeYapı Group Genel Müdür Yardımcısı Murat Aksoy’un katılımıyla Shangri-La Bosphorus, Istanbul Hotel’de düzenlenen basın sohbet toplantısında konuşuldu.

EgeYapı Group, 2015 yılında 1 milyar 350 milyon TL değerinde iki büyük projeye başlıyor.

EgeYapı Group Kağıthane’de gerçekleştireceği karma yaşam projesi ile 550 milyon TL değerinde bir projeye imza atacak. Ege Yapı Group’un 2015 yılı içerisindeki ikinci projesi ise Yedikule’de olacak. Ayrıca Anadolu Yakası’nda ve Avrupa Yakası’nda dört farklı bölgede arazi geliştirme çalışmaları gerçekleştiren EgeYapı Group yeni projeleriyle gayrimenkul sektörüne hız kazandırmayı hedefliyor.

Kağıthane’de 550 milyon TL değerinde yeni bir karma kullanımlı proje!

EgeYapı Group olarak yıl içerisinde iki yeni projeyi hayata geçireceklerini belirten, EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı; Kağıthane’de gerçekleştirecekleri proje için yılın 2’inci yarısı ön satışa çıkacaklarını kaydederek, şunları söyledi:

‘’Modern şehrin ihtiyaçları ve insan odaklı yaklaşım doğrultusunda karma kullanımlı projelerin sektörde de giderek ön plana çıktığını gözlemliyoruz. İnsanlar tüm ihtiyaçlarını evlerinden uzaklaşmadan karşılayabildikleri yaşam alanlarını tercih ediyor. Batışehir’de elde ettiğimiz başarı da bu durumu kanıtlar nitelikte. Deneyimlerden ve pazar ihtiyaçlarından yola çıkarak Kağıthane’deki yeni projemizi de karma kullanım konseptinde gerçekleştiriyoruz. Maslak, Levent, Beşiktaş, Taksim ve Mecidiyeköy gibi İstanbul’un önemli merkezilerine yakınlığı ve E-5, TEM gibi ana arterlere kolay ulaşım imkanı ile ön plana çıkan bölgede geliştireceğimiz yeni projemiz; konut, ticari üniteler, ofis ve sosyal yaşam alanlarından oluşacak.’’

EgeYapı Group’tan, Yedikule’de İstanbul’dan ilham alan, şehrin tarihi ve turistik dokusuna saygılı sıra dışı bir proje!

İnanç Kabadayı, Yedikule’deki proje hakkında ise ‘’Yedikule’de gerçekleştireceğimiz proje; İstanbul’un tarihi dokusuyla son derece uyumlu, turizm ve turizmi destekleyen fonksiyonları içerisinde barındıran farklı bir konsepte sahip olacak. Bölgede gerçekleştirdiğimiz proje İstanbul’dan ilham alan, şehre ve sektöre ilham veren bir çalışma olacak’’ dedi.

2015 yılı gayrimenkul sektörüne yönelik görüşlerini de paylaşan EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, ‘’Sektör, 2014 yılını başarılı bir şekilde kapattı. Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden gayrimenkul, artık belirli bir standarda ve istikrara sahip… Sağlıklı kentleşmeyi ön gören Kentsel Dönüşüm düzenlemesi, yabancı yatırımcıya fırsatlar sunan Mütekabiliyet Yasası ve son olarak konut alımında devlet desteği gibi yasal gelişmeler sektördeki hareketliliği ve gelişmeyi olumlu yönde etkilemektedir. Son günlerde yaşanan dolardaki artışa rağmen gayrimenkul sektöründeki güven ortamı ve istikrar sayesinde doların belirli bir sınırda sabitlenmesiyle sektördeki yatırımların da artış göstermesini ön görüyoruz’’ diye konuştu.

Batışehir, teslim edilen etaplarında yatırımcısına yüzde 110 kazandırdı! Satışa devam eden Loca etabında da aynı potansiyeli barındırıyor.

EgeYapı Group; EPP iş birliği, Emlak Konut ve TOKİ güvencesiyle Bağcılar’da hayata geçirdiği Batışehir projesinde bulunan 3 bin 266 adetten yüzde 80’inin satışını gerçekleştirdi.

Yaklaşık 2262 dairenin teslim edildiği ve yaşamın başladığı Batışehir, satışa çıktığından bugüne yatırımcısına %110 kazandırdı. Satışı devam eden Loca etabı da, yatırımcısına aynı kazancı vaad ediyor. 2014 yılında 120 adet dükkan ve mağazanın bulunduğu yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki BatıCadde’nin ihale organizasyonunu gerçekleştiren EgeYapı Group, son dönemlerin en başarılı ihalesine imza attı. 5 saat içerisinde 150 milyon TL’lik satışın gerçekleştirildiği ihale organizasyonunda metrekareleri 9 m² ile 2 bin 200 m² arasında değişen

80 adet dükkan ve mağaza, ihale sırasında ortalama yüzde 30 değer artışı ile 600 bin TL ve 7 milyon 170 bin TL arasında değişen fiyatlarla satıldı.

Yatırımcılarına bugüne kadar yüzde 110 kazandıran Batışehir’de 1+0’dan 4+1’e kadar 14 farklı tipte konut ve rezidanslar, Four Points By Sheraton Hotel, ofisler, Doğa Koleji, mağaza ve dükkanların bulunduğu BatıCadde, spor salonları ve geniş peyzaj alanları bulunuyor.

Ege Yapı’da yeni kampanya

EgeYapı Group Genel Müdür Yardımcısı Murat Aksoy ise firmanın bir diğer önemli projesi Pega Kartal’ın yeni kampanyası hakkında şunları söyledi: ‘’İstanbul Anadolu Yakası’nın yeni yaşam ve iş merkezi Kartal’da hayata geçirdiğimiz Pega Kartal projesinde Adalar ve Marmara Denizi manzaralı 200 rezidans, 35 home-office ve 11 mağaza yer alıyor. Projenin şuan yüzde 65’inin satışını gerçekleştirdik. Yıl sonunda teslimlerini gerçekleştireceğimiz projemizde yatırımcılara kaçırılmayacak bir teklif sunuyoruz. İstanbul’un yeni yaşam merkezinde avantajlı fiyatlardan ve ödeme planlarından ev ya da ofis sahibi olmak isteyenler için sektörde farklılaşan yeni bir kampanya hazırladık. Bu kampanyada konut alıcılarına finansman desteği ile birlikte bir formül gösteriyoruz. Kampanyayı örneklerle biraz daha açacak olursak.

Bu finansman modelinin 380.000-TL’lik dairenin 247.000-TL’ye yatırımcıları ev sahibi yaptığını söyleyebiliriz. Örneğin yıl sonunda teslim edilecek 380 bin TL tutarında bir daire sahibi olduğunuzda dairenin peşinatını 3 yılda 3 taksitle ödüyorsunuz. EgeYapı Group’un aylık 2 bin TL finansman desteğini ise “hemen” almaya başlıyorsunuz. Banka kredisi kullanan daire sahipleri 18 ay boyunca banka kredisi tutarlarını bu finansman desteği ile ödüyor. 18 ay sonunda ise projenin tamamen doluluğa ulaşması ile birlikte yatırımcılar dairelerini kiraya vererek kalan aylık ödemelerini kira getirilerinin karşılamasını sağlayabiliyor. Bu sayede yatırımcılar, modern mimarisi ile ön plana çıkan Anadolu Yakası’nın muhteşem adalar ve deniz manzaralı rezidansı Pega Kartal’dan 380.000-TL’lik bir daireyi 247.000-TL’ye alma şansını elde ediyor ’’ dedi.
Vatan