Ege Yapı Group 2015 yılına iki proje ile yatırımlarına devam edecek. Bu yatırımların tutarı 1 milyon 350 bin TL değerinde olacak.

Emlak Konut ile ortak olarak gerçekleştirdikler 3266 konutluk Batışehir Projesindeki çalışmalarından sonra Kağıthane ve Yedikule’de iki yeni proje daha gerçekleştirecekler.
Ege Yapı Group YKB İnanç Kabadayı emlak sektörü ve yatırımlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak,emlak sektörünün Türkiye için çok önemli olduğunu bunu da ziyarette bulundukları MIPIM Fuarında gördüklerini söyledi.Türk Mütaahitlerinin dünya ikincisi olarak oldukça başarılı olduklarını kısa sürede bu başarılarını emlak sektöründe geliştirdikleri projelerle de kanıtladıklarını belirten Kabadayı,emlak sektörünün kısa zamanda çok önemli işler başardığını söyledi.Emlak sektörünün tüm ülkeye yayılarak büyümesi ülkede toplu istihdam ve yatırımların olduğu bölgelere ekonomi kalkınmada büyük destek olduğunu belirtti.
Kentsel Dönüşüm Aynı Zamanda Bir Sosyal Projedir
Kentsel Dönüşüm projesi ile de değerlendirmelerde bulanan Kabadayı, Kentsel Dönüşümün sadece yeni binalar yapmak olmadığını belirterek,kentsel dönüşüme bir sosyal proje olarak bakmak gerektiğini belirtti.Yeni yapılan kentsel dönüşüm projelerinde öncelikle kent bilincini oluşturularak bölgenin alt yapısıyla,sosyal donatısıyla birlikte proje uygulaması yapılması gerektiğini belirtti.
Ege Yapı Group olarak Ataşehir ve Sarıyer bölgelerinde kentsel dönüşüm projeleri çalışmaları olduğunu belirtti.
Batışehir %110 Prim Yaptı
Emlak Konut Ortaklığı ile yaptıkları Batışehir Projesinde oldukça başarılı olduklarını söyleyen Kabadayı,teslim edilen konutlarda %110 prim gerçekleştiğini bunun da sektör ortalamasının oldukça üstünde olduğunu belirtti.Projede bulunan toplam 3266 konuttan yüzde 80’inin satıldığını,bugüne kadar 2262 konutun sahiplerine teslim edildiğini söyleyen Kabadayı,Batışehir’de yaşamın başlamasıyla birlikte projede bulunan 120 adet dükkan ve mağazanın satış ihalesinin oldukça başarılı geçtiğini 5 saat süren satış ihaleleri sonunda 150 milyon TL gelir elde edildiğini belirtti. Batışehir projesinde bulunan Four Points By Sheraton Hotel’i bu yaz hizmete girecek.
2015 Yılında İki Yeni Proje
Ege Yapı 2015 yılında Yedikule ve Kağıthane’de iki yeni yatırım gerçekleştirecek. İki projenin yatırım değeri toplam 1 milyon 350 bin TL.
Yedikule’deki gerçekleşecek proje için açıklamalarda bulunan Kabadayı, öncelikle projenin mevcut dokusunu koruyarak sıra dışı bir proje gerçekleştireceklerini söyledi. Kentin ve bölgenin tarihi dokusunu koruyarak gerçekleşen proje dünyaca ünlü Amerikalı mimarlar tarafından gerçekleştiriliyor. Projedeki tarihi eserler ile ilgili mevcut yapı ve etkileşim raporları çıkartılarak olduğu gibi korunması sağlandı.Proje yakınında bulunan tarihi Yedikule Zindanları turizm açısından oldukça önemli bir ayrıntı.Yeni bir müze proje içersinde yer alacak.
Kağıthane projesinde konut,ofis ve sosyal alanların olduğu karma proje olacak.Projede konut sayısı 400 olarak belirtildi.Proje 2015 yılının ikinci yarısında ön satışa çıkacak.Lokasyon açısından oldukça önemli bir yerde gerçekleşecek olan projede ön talep başvurularının oldukça ciddi sayıda olduğu ve talebin yoğun olduğu belirtildi.
Pega Kartal’da Kampanya
Ege Yapının Kartal’da gerçekleştirdiği önemli projelerinden olan Pega Kartal’da yeni bir kampanya başladı. Projenin %65’inin satışının gerçekleştiği ve kalan kısımlar için başlatılan kampanyanın nisan ayı sonuna kadar süreceği belirtildi.İlk teslimlerin yıl sonunda başlanacağı belirtildi.Pega Kartal Projesindeki kampanya, dairelerin satış fiyatı üzerinden peşin miktarı olan %25’i üç yıl içinde üç taksit ile faizsiz ödeniyor.Ege Yapı daire alanlara 18 ay finasman desteğinde bulunarak daire sahiplerine avantaj sağlıyor.Daire tip ve büyüklüklerine göre 18 aylık finansman desteği rakamları 1.125 TL ile 2.750 TL arasında değişiyor.Finansman desteği home ofislerde 2000 TL ile 3000 TL arasında değişiyor. Pega Kartal Projesinde KDV oranı %1 olarak uygulanıyor.
Eyüp İyigün/Emlakmetrekare.com