Bugüne kadar bir çok konut, ofis ve karma konseptli projeler inşa eden ve modern mimariler kazandıran Ege Yapı 2016 yılında da yatırıma doymuyor

Ege Yapı 2016 yılında da yatırıma doymuyor. Bugüne kadar bir çok konut, ofis ve karma konseptli projeler inşa eden ve modern mimariler kazandıran Ege Yapı 2 milyar TL’lik yatırıma imza atacak. Ege Yapı, Kağıthane, Yedikule, Çekmeköy, Maslak, Beyoğlu ve Beylerbeyi’nde yeni projelerini hayata geçirmeyi planlıyor.

Ege Yapı 2015 yılı değerlendirmeleri ve 2016 yılı öngörülülerini aktarmak üzere bugün bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı ve Ege Yapı Genel Müdür Yardımcısı Murat Aksoy katıldı.


‘Batışehir ile bölgeye katkı sağlandı’

Kabadayı, “Batışehir hem Türkiye’de hem Avrupa’da karma proje anlamında öncü işlerden biri oldu. ‘Avrupa’nın En iyi Karma Kullanım Projesi’ ödüllü Batışehir’de yerli ve yabancı yatırımcıların yoğun talebi devam ediyor. Örnek karma kullanım projelerinden olan Batışehir’de Doğa Koleji’nden sonra Four Points By Sheraton Hotel açıldı. Carlson Rezidor Hotel Group’a ait Radisson Blu markasının Türkiye’de açılacak ilk serviced apartments konseptli rezidansı olan Radisson Blu Residence İstanbul Batışehir’in açılması ile ilgili Suudi Arabistan’ın en büyük turizm yatırımcılarından Al Hokair Group ile anlaşma sağlandı. Radison Blu Residence İstanbul Batışehir 2016 yılı içerisinde hizmete açılacak. Batışehir projemiz ile beraber bölgeye katkı sağladık” dedi.

‘2015 teslim yılı oldu’

Kabadayı, ‘ Btışehir projesinde 15 bin nüfus yaşayacağını öngörüyoruz. Projede 30 bin kişi çalıştı. Ortaya da çok başarılı bir iş çıktı. Doluluk oranının yüzde 93’e ulaştığı Batışehir projesi lansmanda bu yana yaklaşık 2.5 kat değer kazandı. 2015 yılı bizim için teslim yılı oldu. 4 farklı projeyi teslim ettik. Teslim kampanyası olan 60 ay 0 faiz kampanyasını başlattık. Şuanda da kampanyamız hala devam ediyor’ dedi.

2 milyar TL yatırım

Kabadayı, kentsel dönüşüm projeleri hariç 2 milyar TL yatırım yapacaklarını, 2016 yılının yatırım yılı olacağını belirtti.


6 yeni proje

Modern mimariler kazandıran Ege Yapı 2016 yılında 6 yeni proje ile adından söz ettirecek. Ege Yapı, Kağıthane, Yedikule, Çekmeköy, Maslak, Beyoğlu ve Beylerbeyi’nde yeni projelerini hayata geçirmeyi planlıyor. Kağıthane projesinin 2016 yılı ilkbahar aylarında çıkacağını belirten Kabadayı, Çekmeköy ve Yedikule projeri için de çalışmaların devam ettiğini belirtti. Beyoğlu projesi için imzaların atıldığını belirten Kabadayı, Maslak ve Beylerbeyi’ndeki ofis projeleri için de çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Melek GÜNER AKMAN/Haberyapi.com