E-Devlet Soyağacı’na Sorgulama kotası geldi. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner E-Devlet Soyağacı ile ilgili yeni bir açıklama yaparak kota koyduklarını belirtti.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner sorgulama için günlük kota koyacaklarını açıkladı. E-Devlet Soyağacı Sorgulama kotası hangi saatler arasında?

Geçtiğimiz günlerde Nufüs ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü e-devlet üzerinden soyağacı sorgulama uygulamasını hizmete sundu. Uygulama vatandaştan yoğun talep görünce e-devlet kitlendi. Hemen sonrasında da sistemin askıya alındığı açıklandı.

Bugün de konu ile ilgili yeni bir açıklama geldi. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner sorgulama için günlük kota koyacaklarını açıkladı.

E-Devlet Soyağacı Sorgulama günlük kotası ne kadar? E-Devlet Soyağacı Sorgulama kotası hangi saatler arasında?

Habertürk gazetesinden Fatmanur Boylu’ya konuşan İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner, “Toplamda 310 bin sorgulama çıktısı verildi. Böyle bir kapasitenin yürütülmesi imkânsız. Kapasite tespit çalışmaları yapılıyor. Soy sorgulama için günlük belirli bir kota açacağız. ‘Bugün bu kadar’ diyerek ertesi güne aktaracağız.”

E-Devlet Soyağacı Sorgulama kotası hangi saatler arasında?

E-Devlet Soyağacı Sorgulama kotası hangi saatler arasında olacağına ilişkin açıklama bekleniyor.