Gelecek nesillerle birikimlerini paylaşmayı hedefleyen DYO ile Türkiye’nin ilk teknoloji koleji Teknoloji ve İnsan Kolejleri yeni bir işbirliğine imza attı.

DYO, Teknoloji ve İnsan Kolejleri öğrencilerine iş ortamını deneyimleme fırsatı sunacak ve mentorluk yapacak. Anlaşmanın imzalanmasının ardından ilk adımlar da atıldı. Görsel sanatlar derslerinde kullanmak üzere Teknoloji ve İnsan Kolejlerine özel boyalar gönderilirken, öğrenciler hayallerini DYO’nun renkleri ile çizme fırsatı buldu.

Türk boya sektörünün öncü şirketi DYO ile dünyadaki değişime ayak uyduracak nesilleri yetiştirmeyi hedefleyen Teknoloji ve İnsan Kolejleri (Tink) iş ortaklığı anlaşması yaptı. İki yıl sürecek işbirliği kapsamında DYO Boya Fabrikaları, Tink öğrencilerine mentorluk desteği ve fabrikada deneyim fırsatı sunacak aynı zamanda Tink’e gayri nakdi katkı sağlayacak. Diğer taraftan yıl içinde DYO Fabrikaları Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Serdar Oran TinkTalks’a katılarak, öğrencilerle deneyimlerini paylaşacak.

Tink ise Genç Başarı Eğitim Vakfı ile gerçekleştirdiği girişimcilik programında DYO mentorlarının öğrencileri ile buluşmasına imkân yaratacak. Ayrıca DYO’da çalışan anne babaların çocuklarına kapılarını açarak, onlara indirimli eğitim fırsatı sunacak. Yine Tink laboratuvarlarını DYO çalışanlarının eğitimleri için şirketin kullanımına açacak.

11 VE 12. SINIF ÖĞRENCİLERİNE İŞ ORTAMINI DENEYİMLEME İMKÂNI
İşbirliği çerçevesinde DYO, 11’inci sınıf öğrencileri içinden en az 3 kişiye yaz döneminde, 12’inci sınıf öğrencilerinden yine en az 3 kişiye eğitim dönemi içerisinde belirlenen süreler dâhilinde fabrikada iş ortamını deneyimleme fırsatı yaratacak. Böylece öğrenciler teori ile pratiği aynı anda görme olanağına sahip olacak. DYO, Tink’in belirleyeceği yöntem ile seçilecek sınırlı sayıda öğrenciden oluşan Girişimcilik Programı’nda en başarılı ilk üç takımı yılda bir kez kendi tesislerinde ağırlayacak.

HAYALLERİNİ DYO İLE ÇİZDİLER
Teknoloji ve İnsan Kolejleri ile DYO, işbirliği çerçevesinde ilk adımları da atmaya başladı. DYO öğrencilerin duygusal gelişiminde önemli bir yere sahip olan görsel sanatlar derslerinde kullanılmak üzere koleje özel boyalar gönderdi. Bu sayede öğrenciler hayallerini DYO’nun renkleri ile çizme fırsatını buldu.