Bir televizyon programında açıklama yapan GS Spor Kulübü başkanı Dursun Özbek Riva ve Florya projelerini değerlendirdi.

 

Türk İşadamı ve GS Spor Kulübü başkanı Dursun Özbek çıktığı bir televizyon programında Galatasaray ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

GS Riva projesi ile ilgili açıklamalar yapan Özbek, Galatasaray’ın can suyunun Emlak Konut arsaları olduğunu belirtti. Özbek projelerin Emlak Konut ile Hasılat paylaşımı modeli ile yapılacağını dile getirdi.

Özbek; ‘Galatasaray’ın kasasına giren para kapsamında Galatasaray’ın borçlarını kapanmasında kullanılacak. Galatasaray’ın bugün için yeterli geliri var. Ama bankalarla ilişkilerimiz iyi olsun her zaman. Riva ve Florya projesi bu amaçla yapılan projelerdir’ dedi.

İlk yapılan ihale ile kazançlı çıkan GS Riva’daki arsası için Emlak Konut GYO tarafından gerçekleştirilen ihaleyi kazanan Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnşaat AŞ İş Ortaklığı belirlenen sürede sözleşmeyi imzalamayınca ihale en yüksek ikinci teklifi veren Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Ticaret AŞ’ye verilmişti.

Bu durumda gelirin yüzde 80’ine denk gelen 761.6 milyon lira kulübün olacak. Yani Galatasaray’a verilen gelir taahhütü 180 milyon 800 bin lira düşmüş olacak. İhalede yeni tabloya göre de Emlak Konut payı 190 milyon 400 bin lira olacak.

Toplam 869 bin 522 metrekare konut alanına sahip olan arazide 206 bin 497 metrekarelik bir de özel orman alanı bulunuyor. 2018’de inşaatın başlaması ve 3 yıl sürmesi bekleniyor.

Melek GÜNER AKMAN/Emlakmetrekare.com