TVM Capital Healthcare Partners Türkiye, Körfez ülkeleri, Hindistan ve Singapur gibi ülkelerde yatırım için 250 milyon dolarlık fon kurdu

Dubai merkezli özel sermaye şirketi TVM Capital Healthcare Partners, Türkiye, Mısır, Körfez ülkeleri, Hindistan ve Singapur gibi ülkelerde sağlık alanında satın almalar için 250 milyon dolar büyüklükte bir fon kurdu

Fonun yönetici ortaklarından Charles Floe, yaptığı açıklamada yatırımların gelecek 2 yıl içinde yapılmasının planlandığını, ilk anlaşmanın 2018’in ikinci yarısında tamamlanacağını belirtti. TVM Capital Healthcare, dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerine ve bu ülkelerde hızla artacağını öngördüğü sağlık hizmetlerine odaklandı.

Harika bir dönem

Floe, “Önümüzdeki 4 ile 6 yıl içinde yatırım yapmak için harika bir zaman olduğunu düşünüyoruz, seçtiğimiz hedef pazarlarda sağlık hizmeti için makro ortamı çok olumlu görüyoruz. Sağlık sektöründe düzenlemelerin ve jeopolitik çerçevenin de görece istikrarlı seyretmesi halinde gördüğümüz fırsatlar kendiliğinden hayata geçecek” dedi.

TVM Capital Healthcare bugüne kadar uzun vadeli bakım, rehabilitasyon, evde bakım, doğum tedavisi ve tıbbi cihazlar gibi alanlarda başta Arap ülkelerinde olmak üzere 150 milyon dolara yakın yatırım yaptı. Floe, yeni fonun küresel ve bölgesel yatırımcılardan sağlamayı planladığı sermayeyle kanser, zihin sağlığı, metabolizma hastalıkları, teşhis, ilaç ve laboratuvarlar dahil olmak üzere çeşitli alanlarda 10-12 yatırım yapmayı amaçladığını kaydetti.