Aşçıoğlu, Dubai’deki Midtown projesindeki 80 dairelik bloku Selenium imzasıyla satacak. Aşçıoğlu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, “Cumhurbaşkanımız, Türkiye’nin dünyaya marka ihraç etmesi gerektiğini söyledi. Biz de bunu başardık” dedi..

Türk gayrimenkul sektörü, yurtdışında konut yapmanın yanı sıra markasını da ihraç etmeye başladı. Geçen yıl, Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük gayrimenkul şirketlerinden ve Dubai İslamic Bank’ın da ortak olduğu Deyaar Development PSJC ile güçbirliği yapan Aşçıoğlu, Midtown Selenium by Deyaar’la markasını Dubai’ye taşıdı.

PROJEDE 2 BİN 400 DAİRE VAR
Dubai’de inşaatına başlanan 817 milyon dolarlık Midtown projesindeki 80 dairelik bir bloka Selenium ismini veren Aşçıoğlu, Türkiye’den ilk defa markasını ihraç eden şirket unvanını aldı. Aşçıoğlu, 27 blokta 2 bin 400 konuttan oluşan Midtown projesinin ikinci etabı Dania District’teki konutları Selenium imzasıyla satacak. Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 2023’te Türkiye’nin dünyaya marka ihraç eden konuma gelmesini hedef göstermişti. Biz bu hedefe ulaştık. İnşaat sektöründe bir ilki başardık. Orta vadede ilk işimiz bu, uzun vadede ise Deyaar’la Türkiye’de ve diğer ülkelerde proje yapmak” dedi. Midtown projesinin diğer fazlarındaki bloklarla da ilgilendiklerini belirten Yaşar Aşçıoğlu, Midtown Selenium By Deyaar projesine yoğun ilgi olduğunu ve satışı kısa sürede bitireceklerini söyledi. Londra’ya odaklandıklarını da anlatan Aşçıoğlu, “Aynı şirketle Londra’da da proje yapabiliriz. Ayrıca Bodrum Cennet Koyu’nda da ortak proje geliştiriyoruz” diye konuştu.

TÜRKLER’E SATACAĞIZ
Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Aşçıoğlu da, projenin 2020’de Dubai’de yapılacak Expo Fuarı’na ve dünyanın en büyük havalimanı olacak Şeyh Maktum Havalimanı’na yakın olduğunu vurguladı. Aşçıoğlu, “Proje, Dubai’nin yeni şehir merkezi olarak planlanan bölgesinde hayata geçiriliyor. İstanbul’da Araplar’a konut satma hedefi var, biz biraz tersini yapıyoruz, Türkler’e Dubai’den satış yapacağız. Türkler bu ülkeyi çok seviyor” dedi.

AŞÇIOĞLU İLE YOLA DEVAM
Deyaar İcra Kurulu Başkanı Saeed Mohammed Al Qatami, eylül ayında Türkiye’ye gelerek yeni konut geliştirme seçeneklerine bakacaklarına dikkat çekti. Saeed Mohammed Al Qatami, “Türkiye Dubai’de çok seviliyor. Çok fazla yatırım ve ticari potansiyel barındıran bir ülkeniz var. Emlak alımları giderek artıyor. Biz şirket olarak Türkiye piyasasında kalmaya devam edeceğiz. Aşçıoğlu şirketi ile İstanbul’da da yeni projeler için ortak çalışmalar yapacağız” diye konuştu.

400 BİN $’LIK YATIRIMA SÜRESİZ OTURUM İZNİ
Cenk Aşçıoğlu, Dubai’de yatırım geri dönüşünün 9-10 yıl arasında olduğunu belirterek, “Ülkede emlak vergisinin olmaması da önemli bir avantaj. Ayrıca 400 bin dolar üzerinde yatırım yapana süresiz oturum izni veriliyor” dedi. Aşçıoğlu, “Daire fiyatının yüzde 30’u 6 aylık taksitli seçeneğiyle 3 yılda ödeniyor. Ödeme yüzde 30’a ulaştığında satış ve devir hakkı veriyoruz. Projede bin 500 dolar civarında kira geliri olacak” diye konuştu.

PROJEDE METREKARE FİYATI 2 BİN 125 DOLAR
Toplam 510 bin metrekare inşaat alanı üzerinde 2 bin 400 konuttan oluşacak Midtown, 817 milyon dolarlık yatırımla yapılıyor. Projenin ikinci etabı ise Dania District olarak adlandırılıyor. 579 dairenin bulunduğu ikinci etapta yer alan Midtown Selenium By Deyaar Eylül 2019’da teslim edilecek. Projede metrekare fiyatları 2 bin 125 dolardan, daire fiyatları ise 199 bin dolardan başlıyor.

Sabah