Dünyanın İlk Global Gayrimenkul Markası ve Türkiye’nin İlk Özel Bankası Gayrimenkulde Güçlerini Birleştiriyor…

Dünyanın en köklü gayrimenkul danışmanlık şirketi Coldwell Banker’ın Türkiye merkezi, gayrimenkul danışmanlığı sektörüne bir ilki daha kazandırdı ve Türkiye İş Bankası ile dev bir işbirliği yaptı.

Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş , Türkiye İş Bankası ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin sektördeki en önemli adımlarından biri olduğuna dikkat çekerek, “Atatürk’ün kurduğu, Cumhuriyetin Bankası İş Bankası ile Coldwell Banker Türkiye olarak bundan sonra birçok alanda Türkiye’de bir çok ilki gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin en iyileri ile Türkiye’de ilkleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Artık her Coldwell Banker profesyoneli kendisine açık olan ekrandan ön kredi onayını çok hızlı bir şekilde görüp, kredi cevabını bankaya gitmeden müşterisine verecek. Hem ofislerimizin ve profesyonellerimizin hem müşterilerimizin finansmanında özel oranlı krediler ve başka finansman enstrümanlarını kullanabileceğiz. 2017’de 200 ofis ve 2000 gayrimenkul danışmanına çıkmayı hedefleyen Coldwell Banker Türkiye olarak ilklere imza atmak ofislerimizde en hızlı ve güvenilir hizmeti vermek bizim motivasyonumuz. Türkiye İş Bankası ile gerçekleştirdiğimiz dev işbirliğimiz ile artık her Coldwell Banker ofisi tek bir telefonla Türkiye İş Bankası’ndaki özel temsilcileri ile görüşecek. Müşterilerimizin konut kredisi, ekspertiz ve tapu işlemleri en güvenilir şekilde, en uygun faiz maliyetleriyle gerçekleşecek. Türkiye İş Bankası’nın özel proje ekipleri ofislerimizi ziyaret edecek. Coldwell Banker Türkiye’ye özel projelerle müşterilerimize yaklaşan Türkiye İş Bankası’na teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin dev bankası Türkiye İş Bankası’nın desteğini yanımıza almak bizim için gururdur. İşbirliğimiz ile müşterilerimize konut ve ticari gayrimenkul alımlarında kredi faizlerinde avantaj, tapu ve ekspertiz işlemlerinde de hız kazandıracağız” dedi.

Türkiye İş Bankası Bireysel Krediler Müdürü Recep Haki, “112 ofis ve 1.350 gayrimenkul danışmanın işlemlerini tek tek inceledik. Son olarak İzmir, Ankara, Gaziantep ve İstanbul’daki Coldwell Banker Blue Day etkinliklerinde, Coldwell Banker brokerlarının ve danışmanlarının azmini ve güven duygusuna verdikleri önemi gördük. Türkiye İş Bankası olarak prensiplerimize ve itibarımıza önem veririz. Aynı prensipleri ve itibar kaygısını paylaşmadığımız hiçbir şirketle işbirliği yapmayız. Tüm bu süreçte gördük ki Coldwell Banker, güven ve itibar önceliğimize uyan bir şirket. Artık her Coldwell Banker Türkiye ofisinin, bulunduğu noktaya en yakın Türkiye İş Bankası kredi bölümünde bir temsilcisi olacak. Coldwell Banker Türkiye ofislerine gelenler, konut kredisi, tapu ve ekspertiz işlemlerini en güvenilir ve en hızlı şekilde gerçekleştirecekler. Bankamızın özel olarak sunduğu en uygun faiz oranlarıyla ev sahibi olacaklar. Bu Türkiye’de bir ilk ve sektöründe ilkelerini en yüksek mertebede tutan iki şirket olarak yatırımcılara zaman ve konut kredisinde avantaj sağlayacak bu işbirliği ile gayrimenkul sektörüne bu ilki kazandırdık” dedi.

Acil alım-satımda gayrimenkul değerini kaybetmeyecek

Türkiye İş Bankası Bireysel Krediler Müdürü Yardımcısı Göksel Özkul, “7 ay boyunca Coldwell Banker Türkiye’nin 24 ayrı şehirdeki tüm ofislerini takip ettik. Coldwell Banker’ın çalışma prensipleri güven ilkelerimizle birebir örtüşüyor. Türkiye’de bir ilki daha Coldwell Banker Türkiye aracılığı ile konut veya ticari gayrimenkul alanlar yaşayacak. Büyük projelere özel bir hizmetimizi bu işbirliği ile bireysel müşterilerimize açıyoruz. Bu hizmetimizde, konut kredisi verdiğimizde müşterilerimize evini ya da ticari gayrimenkulünü satması için zaman kazandırıyoruz. Müşterilerimize 6 ay ya da bir yıllık zaman veriyoruz, müşterilerimiz bu zaman içerisinde var olan gayrimenkulünü satarak uygun faizden aldığı krediyi avantajlı şekilde kapatabiliyor böylece acil bir alım-satımda gayrimenkulünü düşük fiyattan satmak zorunda kalmıyor. İsterse kredi ödemelerinde her ayın tutarını farklı rakam olarak belirleyebiliyor” dedi.