Cumhuriyet Bayramı’nın en güzel hediyesi başkentli miniklerin oldu. Çocuklar Gülsün Derneği’nin 29’uncu anaokulu Gölbaşı’nda açıldı.

Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Derneği, 29’uncu anaokulunu Gölbaşı’nda açtı. Derneğin başkan yardımcısı Elvan Oktar’ın annesi Evren Oktar’ın adının verildiği okul, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda düzenlenen törenle açıldı. Açılışa, Gülben Ergen, Gölbaşı Kaymakamı Şahin Arslan, Belediye Başkanı Fatih Duruay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayretti Balcı, çok sayıda veli ve öğrenci katıldı.

VATANA BORCUMU ÖDÜYORUM
Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından açıklama yapanÇocuklar Gülsün Derneği’nun Ankaralı miniklere bayram hediyesi olduğunu söyledi. Türkiye’nin hemen her yerinde başlattığı anaokulu projesinin vatani bir görev olarak yaptığını belirten Ergen, “Benim yaşamımda şarkı, sahne, konser, ailem, çocuklarım önemli ancak ‘Çocuklar Gülsün’ deyince akan sularlar duruyor. Ben kendimi vatanıma, milletime ve ülkemin geleceğine borçlu hissediyorum. Bir şekilde okul öncesi eğitimle ilgili çalışıyor olmak ülke genelinde 29 tane anaokulu açmak ve bunun devam ediyor olması benim hem kendime saygım hem de vatandaşlık görevim. Kişisel olarak bir gayret değil, bir vatani borç bilerek bu okulları insanımıza kazandırmaya çalışıyorum” dedi. Açılış töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayretti Balcı ise, Türkiye’de en güzel Cumhuriyet Bayramı hediyesinin Ankaralı çocuklara verildiğini söyledi. Eğitimin milletlerin geleceğinin en önemli vazifesi olduğunu belirten Balcı, “değerli sanatçımız Gülben hanıma başkentimize kazandırdığı anaokulu için çok teşekkür ediyoruz. İki uygulama sınıfı, mutfak, oyun bahçesi ve diğer alanlarıyla yavrularımıza hizmet verecek okulumuz, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde eğitim verecektir” diye konuştu. Gülben Ergen ve çeşitli davetlilere plaketin verildiği açılışa Ankaralıların ilgisi yoğun oldu.

Sabah Ankara