TOKİ tarafından Çeşme’de dar gelirli vatandaşlar için yapımı tamamlanan konut projesinin inşaatı büyük oranda tamamlanırken arsaların hissedarları da belli oldu.
Yapılan düzenlemeye göre tüm hisseler, TOKİ ve Maliye tapusuna geçti. egedesonsoz.com’dan Fatih Yapar’ın haberine göre, İzmir’de tartışmalara neden olan Çeşme’deki TOKİ inşaatları büyük oranda tamamlandı. Reisdere’de yapımı biten TOKİ projesinin ardından hisseler de netleşti. Uygulamaya göre evlerden sonra yol, yeşil alan ve sosyal donatı alanları planlara işlendi. Son düzenlemede en önemli gelişme tapuların tahsis edilmesi oldu. Üzerinde evler bulunan hisseler 250 metrekare büyüklüğünde TOKİ ve Maliye Hazinesi adına tescil edildi. Arsaların büyük bölümü tapuda, TOKİ’ye devredilirken üçte birlik kısım ise Maliye’nin oldu. TOKİ, ilerleyen günlerde burası için satış kararı alacak ve dar gelirliler belirlenen şartlara göre ev sahibi olacak.

İtirazlara rağmen…
Yerel seçim öncesinde tartışmalara neden olan TOKİ projesi itirazlara rağmen tamamlandı. Büyükşehir ve Çeşme Belediyesinin itiraz ettiği projenin yeni planında yoğunluk düşürülmüştü.

Milliyet Ege