Çankaya Belediyesi boş metruk yapıları ve kaçak inşaatları yıkmaya devam ediyor. Ekipler, yapılan son çalışma ile Ata Mahallesi’ndeki gecekonduları da yıkarak bölgeyi tamamen temizlemiş oldu..

Çankaya Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yıkım çalışmaları sayesinde Ata Mahallesi’nde bulunan gecekondular temizlendi. Bölgede atıl bir şekilde bırakılan ve kağıt toplayıcıları tarafından kullanılan gecekondular, bölge halkının talebi üzerine yasal süreç doğrultusunda mülk sahiplerinin de onayı ile yıkıldı. Böylece Ata Mahallesi’nde bulunan ve kağıt toplayıcıları tarafından kullanılan boş yapılar yıkıldı.

MOLOZLAR BİLİNÇLİ BIRAKILIYOR
Ekipler, bölgede proje kapsamında sağlıklı bir yapılaşma oluşana kadar molozları alanda bırakma nedenlerini ise yıkılan evlerin yeniden kullanılabilir hale getirilmesinin önüne geçmek olduğunu belirtti. Çalışmalarına Çankaya sınırlarının birçok noktasında devam eden yıkım ekipleri, gecekonduların yanı sıra park alanlarını işgal eden işletmelerin proje dışı yapılarını da yıkmaya devam ediyor. Projesine aykırı olarak inşa edilen yapılara engel olan Çankaya Belediyesi, son olarak Ayrancı Mesnevi ve Kuzgun Sokak kesiminde bulunan oto yıkamanın işgal ettiği park alanı içerisindeki yapı yıkıldı.

Sabah Ankara