Bursa Büyükşehir Belediyesi, 2006 yılında yaşanan heyelanın ardından göçen İntam bloklarının bulunduğu alandaki dönüşüm çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

Kentin en önemli bölgelerinden Çekirge’yi eski prestijli zamanlarına döndürecek olan projenin imza töreni, Dobruca Sosyal Tesisleri’nde yapıldı.

Bursa’yı sağlıklı bir geleceğe taşımak adına her alanda emin adımlar attıklarını anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Yıllar önce yaşanan heyelanın ve ardından İntam bloklarının duvarlarının çökmesiyle yaşanan felaket, ilçe belediye başkanlığımızın ardından Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda da sorumluluk alanımızdaydı” dedi.

SON AŞAMAYA GELİNDİ

Projenin hazırlıklarının son aşamaya geldiğini anlatan Başkan Altepe, ihalenin sonuçlandığını ve ihaleyi Taşyakan İıışaat’ın aldığını söyledi. Yapılacak olan binanın özellikli ve güzel olacağını vurgulayan Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi ve yüklenici firma Taşyakan İnşaat’ın da özenerek yapacağı, dış cephesi, çevresi ve kalitesiyle örnek bir bina olacak. Bölgeye değer katacak” dedi.

2.5 YILDA TAMAMLANACAK

Projeye verdiği önemden dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür eden Taşyakan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Taşyakan ise, “Bir ay içerisinde projelerimiz hazır olacak. 2,5 yıl içerisinde de oradaki hak sahiplerimiz evlerine ve işyerlerine kavuşmuş olacak” dedi.

Bursa Hakimiyet