Bucaspor Başkanı Çetin Kayışlı, geçen sezon Karşıyaka’dan kalan stat kirasını Buca Belediyesi’nin almasına ateş püskürdü, KSK’ye de dava açacağını söyledi

 

Bucaspor yönetimi ile Buca Belediyesi arasında yaşanan loca kavgası, bu kez stadın kiraya verilmesiyle ilgili olarak yeni bir boyut kazandı. Karşıyaka’nın Şanlıurfaspor ile oynadığı maçı izlerken teknik direktör Levent Eriş’in belediye görevlisi tarafından locadan atılmasının ardından iki kurum arasında yaşanan gerginlik, bu kez stadın kullanım ve tasarruf hakkı üzerinde kavgaya dönüştü.

Mahkemeye gidiliyor
Geçen sezon Buca Arena Stadı’nın kullanım ve tasarruf hakkını elinde bulunduran Bucaspor yönetimi, stat sorunu yaşayan Karşıyaka’ya ilk yarı maçlarını oynamaları için stadı kiraya verip bunu da protokolle resmileştirmişti. Karşıyaka’nın bu sezon Ş.Urfa ve Samsunspor maçlarını oynayabilmesi için geçen sezona ait 63 bin 500 lira kira borcunu Bucaspor Kulübü Derneği yerine Buca Belediyesi’ne yatırması mahkemelik oldu. Bucaspor Başkanı Çetin Kayışlı, “Karşıyaka’nın belediyeye değil, Bucaspor’a kira borcu vardır. Kulübün gelirini belediye alamaz. Buca Belediyesi 3-5 kuruşa mı kaldı. Pazartesi günü de Karşıyaka’ya dava açacağım. İcra göndereceğim” dedi.

Sabah Egeli