Yenilenebilir enerjiler ve alternatif sistemler alanında sistem tedarikçisi ve üretici olarak çözümler sunan Bosch, güneş enerjisi ürün gamıyla farklılık yaratma iddiasını taşıyor.

Yeni çevreci teknolojiler geliştirmeye odaklanan Bosch, güneş kolektörleri ile maksimum enerji tasarrufu ve güneşten en yüksek verimi elde etme imkanı sağlıyor.

Yapılan araştırmalar, güneş enerjisi sistemlerinin önümüzdeki dönemde daha da önem kazanacağını gösteriyor.

Bosch güneş kolektörleri; solar güvenlik camı ve PVD kaplı selektif yüzeyi, asal gaz dolgulu hermetik yapısı, cam elyaf katkılı gövdesi, çok düşük su hacmi ve çift dolaşımlı su devresinin yansı sıra, işlevselliği, çevreye duyarlılığı ve yüzde 85’e varan yüksek verim özelliğiyle de dikkat çekiyor. Yüksek verimli güneş kolektörü ayrıca, farklı dış ortam ve su devresi sıcaklıkları gibi değişken sistem şartlarında yüksek ısı performansı sağlıyor.

Bosch güneş kolektörleri çok yüksek nem, yoğun partikül içeriği gibi zorlu dış hava şartlarında bile özel konstrüksiyonu sayesinde kullanıcılara çok uzun kullanım ömrü sunuyor. Geliştirilmiş özellikleriyle maksimum enerji tasarrufu sağlayarak güneşten en yüksek verimi elde edebilen kolektörler, ısıtma destekli güneş enerjisi sistemleri ve fabrikalardaki proses ısıtması gibi yüksek ve sabit sıcaklık uygulamalı alanlarda kullanılabiliyor.