Alibeyköy ve Eyüp bölgesine katma değer yaratacak ve yeni yatırımları teşvik edecek Biz Cevahir Haliç AVM, 03 Aralık Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifiyle kapılarını açtı.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mağaza kiralamalarının Türk Lirası üzerinden yapılmasından dolayı Ayşe Cevahir’e teşekkür ederek, Biz Cevahir Haliç AVM’nin mağazaları ve sosyal alanları ile ailelerin, çocukların ve gençlerin keyifle vakit geçireceği, kısa sürede bölgenin cazibe merkezi haline gelecek bir yer olacağına inandığını söyledi.

Alibeyköy ve Eyüp bölgesinin yeni çekim merkezi Biz Cevahir Haliç AVM, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrif ettiği ve yoğun ilgi gören bir törenle 03 Aralık Cumartesi günü hizmete girdi. Bulunduğu bölgede katma değer ve istihdam yaratmanın yanı sıra, önümüzdeki dönemde bölgeye yapılması planlanan yatırımları da hızlandıracak alışveriş merkezi, toplamda 1000 kişiye iş imkânı sağlayacak.

Biz Cevahir Yönetim Kurulu Başkanı ve Cevahir Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayşe Cevahir’in ev sahipliği yaptığı açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları söyledi: “Biz Cevahir Haliç AVM’nin ilçemize hayırlı olmasını ve bereket getirmesini diliyorum. Biz Cevahir Haliç AVM’nin mağazaları ve sosyal alanları ile ailelerin, çocukların ve gençlerin keyifle vakit geçireceği, kısa sürede bölgenin cazibe merkezi haline gelecek bir yer olacağına inanıyorum. 175 milyon TL yatırım ile yapılmış, modern mimarinin bir örneği olan bu alışveriş merkezinin ziyaretçilerine, içerisine gün ışığının girdiği ferah ve rahat bir ortam sunmasını son derece kıymetli buluyorum.”

AVM’lerde mağaza kiralamalarının Türk Lirası üzerinden gerçekleştirilmesi çağrısını yineleyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Başta Ayşe Cevahir olmak üzere Cevahir ailesine kiralamaların Türk Lirası üzerinden yapılması çağrısına kulak verdikleri için teşekkür ediyorum. Biz Cevahir Haliç AVM’nin tüm sektöre örnek olmasını diliyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra törene bakanlar, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katıldı.

Ayşe Cevahir: Kiralamalar TL üzerinden yapıldı

Bu yatırımı kendi öz kaynaklarıyla gerçekleştirdiklerini belirten Ayşe Cevahir, şunları söyledi: “Alışveriş merkezimizde kiralamaların tümü, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da hassasiyetle üzerinde durduğu üzere, milli paramız olan Türk Lirası ile gerçekleşti. Ekonomimize geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın da güvenmeye devam edeceğiz.” Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediyesini takdim eden Ayşe Cevahir, katılımcılarla birlikte açılış kurdelesini kesti.
101 adet mağaza

47.000 m2 inşaat alanı üzerine kurulan Biz Cevahir Haliç AVM, yaklaşık 20.000 m2 kiralanabilir alan içinde Migros, Praktiker, Site Sinemaları, Playland, Watsons, Vestel, Taç, Özdilek, Barrels & Oil, NDesign gibi markaların da içinde olduğu 101 adet mağaza ve kiosku bünyesinde barındırıyor. Kahve Dünyası ve Burger King’in içinde yer aldığı yeme-içme üniteleri ile ailelerin, çocukların ve gençlerin keyifli ve konforlu vakit geçirebileceği, sosyal ve kültürel bir yaşam alanı olmayı hedefleyen Biz Cevahir Haliç AVM, Alibeyköy ve Eyüp bölgesinin cazibe merkezi ve uğrak adresi olacak.

Mimari projesi Ayşe Cevahir tarafından yapılan, yapısı itibariyle gün ışığı alan, ferah ve rahat bir alışveriş deneyimi yaşatacak Biz Cevahir Haliç AVM, toplu ulaşım ve yaya aksı üzerinde olmasının yanı sıra, 2017 yılında tamamlanacak Mecidiyeköy-Mahmutpaşa metro hattına yürüyüş mesafesinde bulunuyor.

Çocuklara özel program

Aralık ayı süresince açılış dönemine etkinliklere ve kampanyalara ev sahipliği yapacak alışveriş merkezi, çocukları da unutmuyor. Biz Cevahir Haliç AVM,04-14 Aralık tarihleri arasında kurulacak Play-Doh çocuk etkinlik alanı ile minik ziyaretçilerine eğlenceli dakikalar yaşatacak.
10 Aralık tarihinde Sinan Özen konseriyle etkinlik serisine devam edecek Biz Cevahir Haliç AVM, daha birçok sürpriz ile misafirlerini bekliyor.

Etkinlik Programı
4 Aralık Sevimli Maskotlar Yürüyüşü
4 Aralık Radyo Viva – Duygu Kortez ile Canlı Yayın
4-14 Aralık Play-Doh Çocuk Etkinliği
10 Aralık Sinan Özen Konseri
23-31 Aralık Yeni Yıl Oyuncak Atölyesi
Kampanya Programı
5-11 Aralık Toplamda 75 TL ve üzeri Alışverişlerde Çanta Hediye
10 Aralık-10 Ocak Toplamda 100 TL ve üzeri Alışverişlerde haftalık Turkcell 1 GB İnternet Paketi Hediye