Tüyap tarafından organize edilen, Türkiye Seramik Federasyonu (TSF) ve Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği (TİMDER) iş birliğiyle düzenlenen, alanında dünyanın en büyük ikinci fuarı olan UNICERA, Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı’na ziyaretçi rekoru kıran Bien damgasını vurdu.
Sektöürün profesyonellerini buluşturan fuarda Bien gün ışığına çıkmamış tasarımlarını ilk kez bu fuarda ziyaretçisine açtı.
Fuarın ilk iki günü Bien standını ziyaret etti. Ziyaretçilerin 100’ü aşkını yabancı yetkili satıcı, 100’e yakın yurtiçi yetkili bayii ve 50’ye yakın yurtdışı yetkili bayi yeni koleksiyon ve ürünler hakkında bilgi aldı.
BİEN Satış Grup Başkanı Metin Savcı “Markayla ilgili gerek yurtiçi, gerek yurtdışı pazarlarının taleplerini dikkate alan üretim yapıyoruz.Satış ve pazarlama politikalarıyla yenilikçi, d-inamik ve farklı ürünleri pazara sunuyoruz. Bu yıl 2015 koleksiyonunu ilk Unicera fuarında tanıttık. Fuarda yer alan ürünlerimiz arasında banyo ile ilgili 15 yeni seramik karo koleksiyonu, 50’ye yakın porselen karo (iç-dış mekan seramikleri var. Ayrıca Türkiye’de ilk olarak Bien’in ürettiği 2 cm kalınlığındaki teknik porselen karolar ziyaretçiler tarafından çok büyük ilgi gördü. Bu yıl üretilecek olan Organik adı altında hijyene önem veren, açık kanallı, kir tutmayan klozetlerde ilk bu fuarda tanıtıldı. Geçen seneye oranla katılımcı sayısında %25-30 oranında bir artış gözlemledik. BİEN bugün sektörün önemli markalarından biri konumuna gelmiştir, bunda üretim, pazarlama, satış, tasaım, arge gücümüzün ve bize destek veren dağıtım kanalımızın önemli payı var” dedi.