27.si düzenlenen alanında dünyanın en büyük ikinci fuarı olan UNICERA Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı, bünyesinde ağırladığı önemli markalardan biri de sektörün öncülerinden BİEN.
Bieen, karo ve vitrifiye ürünlerini bu yılki UNICERA Fuarı’nda 3. Hol, 326 numaralı stantta, beş gün boyunca yepyeni sürprizlerle sergileyecek.
Ürettiği ürünlerin yüzde 66 ülkeye ihraç eden BİEN, 3 bini aşkın satış noktasıyla da iç pazara hizmet veriyor. 800’ü aşkın ürün çeşitliliği ile dikkat çeken BİEN,25 milyon m2 üretimi ile ürünlerini, Bilecik Bozüyük’te bulunan fabrikalarında üretiyor.
BİEN’in yenilikçi tasarımları UNİCERA’da yine dikkat çekecek

Frame ile heryerde çerçeve modası
BİEN yarattığı Frame serisiyle sade, zarif ışığı ve şık tasarımı evinize getiriyor. 21cmx63cm ebatlarından oluşan koleksiyon kendinden çerçeveli dekofonu sayesinde sıradışı bir dekora sahip olacaksınız. Salonlarda, yatak odalarında, hatta kafelerde de rahatlıkla kullanabileceğiniz çerçevelerin, mat ve açık renkleri sayesinde modaya uymanız artık mümkün.

Ahşap ile seramiğin birleşimi
Yaşam alanlarına özel bir başka değişikliğin adı da Homey… Yaşadığı ortama sıcaklık ve şıklık katmak isteyenler için seramik ve ahşabın bütünlüğünden yola çıkan BİEN, değişik renk alternatifleri ile doğayı ayağınıza getirmeyi vadediyor.

Tarihten kopup gelen dönem ile Antik Roma esintileri
Roma imparatorluğunun çekici estetiğinden yola çıkarak hazırlanan tasarımlar ise doğallığı ve teknolojiyi bir araya getiriyor. 30cmx60cm duvar, 40cmx40cm yer ebatlarından oluşan serinin siyah, kahve ve bone renk seçenekleri mevcut. Klasik tarzda hazırlanan seri rüstik mekanlar oluşturmak isteyenler için ideal.
BİEN, geometrik tarzdan vazgeçmeyenleri de unutmamış ve bunun için de Harmony serisini tasarlamış. Bu seri ise keskin geometrik formları dairesel geçişlerle yumuşatarak ve hoş bir denge sunuyor.
BİEN Satış Grup Başkanı Metin Savcı “Markayla ilgili gerek yurtiçi, gerek yurtdışı pazarlarının taleplerini dikkate alan üretim yapıyoruz. Satış ve pazarlama politikalarıyla yenilikçi, dinamik ve farklı ürünleri pazara sunuyoruz. Her yıl olduğu gibi 2015 yılı yeni serilerimiz ilk defa bu fuarda yetkili satıcılarımızın, sektör profesyonellerinin ve nihai tüketicilerin beğenilerine sunulacak. Yine bu yıl tasarlanan teknik porselen karolarımız bu fuarda yer alacak. Seramik sağlık gereçlerinde 2015 yılında pazara sunduğumuz ürünler ile hijyene ağırlık verilen ve tasarımı ile öne çıkacak ürünlerimizi sunacağız. BİEN bugün sektörün önemli markalarından biri konumuna gelmiştir, bunda üretim, pazarlama, satış, tasarım, arge gücümüzün ve bize destek veren dağıtım kanalımızın önemli payı vardır” diye konuştu.