İstanbul Beykoz’da bulunan lüks bir sitede şüpheli 5 şahıs, bir villada oturan anne ve oğlunu iple bağlayarak evde bulunan değerli eşyalar ve bir miktar parayı alarak kayıplara karıştı. Polis, kendi aralarında Rusça konuştuğu öne sürülen soyguncuları arıyor.

Beykoz’da site içindeki villaya gelen yüzleri maskeli 5 kişi, evde bulunan anne ve oğlunu el ve ayaklarından bağlayarak etkisiz hale getirdikten sonra yaklaşık 3 bin dolar, ziynet eşyaları ve anahtarını aldıkları cip çalarak kaçtı.

Olay, dün akşam saat 21.00 sıralarında Beykoz’da bulunan lüks bir sitede meydana geldi. İddiaya göre, 4 katlı villaya gelen yüzleri maskeli 5 kişi, villadaki köpeğin dışarı çıkması için açık bırakılan evin arka bahçe kapısını fırsat bilerek içeri girdi.

Şüpheliler, evin salonunda oturan bir kadını, el ve ayaklarından ip ve koli bandıyla bağlayarak etkisiz hale getirdi. Evde bir kişinin daha olduğunu fark eden soyguncular, onu da aynı yöntemle etkisiz hale getirdi.

Soyguncular, buldukları kasa boş çıkınca kadının yatak odasına girip, masanın üzerinde bulunan yaklaşık 3 bin dolar para ve piyasa değeri yüksek olduğu öğrenilen 4 kol saati ile bir otomobil anahtarını alarak otoparka yöneldi.

Soyguncular, otoparkın otomatik kapısı açılmayınca yine ev sahibine ait bir başka aracı alarak olay yerinden kaçtı.

Hürriyet