Beşiktaş Vodafone Arena’da çatı montajında en önemli aşamaya gelindi.

İskeleti tamamlanan çatı montajının en son aşaması olan çatı tavanının kaldırılmasına bu sabah başlandı. İnşaat aşamasının en kritik ve en zor kısmı olan çatı kaldırma işlemlerine başlanırken işlerin yolunda gitmesi halinde kısa bir süre içinde çatının tamamlanması öngörülüyor.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, İstanbul’daki Beşiktaş taraftarlarına çağrıda bulundu ve açılış maçı için düşündükleri takımı açıkladı.

İnşaat çalışmalarının sürdüğü Vodafone Arena’da Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Serdar Sümer ile bir araya gelen Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’a, As Başkan Deniz Atalay, Yeni Stat ve Yeni Stat Sponsorluklarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Umut Güner ile Genel Sekreter Ahmet Ürkmezgil de eşlik etti.

Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Serdar Sümer ile birlikte stadı gezip çalışmaları takip eden Fikret Orman, çalışmalarda gelinen son durum hakkında Sümer’e bilgiler verdi. Başkan Fikret Orman ve Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Serdar Sümer,stat gezisinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Aktifbank ailesine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Fikret Orman yakında çatıyı tavanda görmeye başlayacaklarını söyledi. Orman, stat açılışını Barcelona ile yapmak istediklerini belirtirken, bugün stada girip son durumu görenler hayrete düştü. Çelik halatlarla yukarı doğru çekilen 2 bin 500 ton ağırlığındaki çatı yükselmeye başladı.

Başkan Fikret Orman’ın açıklamaları şu şekilde: ”Aktifbank ailesine çok teşekkür ediyorum””Aktifbank ile uzun süre önce bir anlaşma yapmıştık. Gecikmiş bir anlaşmanın duyurusunu yapıyoruz. Vodafone Arena’nın finansmanında bize destek oldu Aktifbank. ‘Beşiktaş’a destek olmak istiyoruz. Bu stat yapılacak, çorbada bizim de tuzumuz olsun’ dediler. Zor günümüzde yanımızda oldular. Camiam adına Aktifbank ailesine teşekkür ediyorum.”

‘Yakında çatıyı tavanda görmeye başlayacağız”

Artık sonlarına doğru geldik, bu hafta çatıyı tavanda görmeye başlarız ve koltuk montajlarına ve stadyumun diğer işlerinin bitmesine döneceğiz. stadın bir eksik tarafı yok esasında. Burası diğer bütün statlardan farklı bir stat. Burada sadece teknolojiye 50 milyon liranın üzerinde para harcıyoruz. Teknolojik stat olması sebebiyle.

Her şeyiyle çok farklı bir stat olacak. Buraya gelenlerin çok rahat edeceği bir stat olacak. Her şey en ufak detayına kadar düşünüldü. Ona göre planlandı. Bittiği zaman herkes bu farklılığı görecek. Zaten Beşiktaş demek bize göre farklılık demektir. Biz hep hareketlerimizle, davranışlarımızla, uslubumuzla kendi farklılığımızı ortaya koymaya gayret ediyoruz. Bizim bir çizgimiz var, o çizgiden sapmadan gidiyoruz. Türkiye’nin en güzel stadı olacağımızı düşünüyorum.”

Sabah