Efe Bezci, Bodrum’da yapacakları turizm yatırımları sırasında zeytin ağaçlarını koruma altına alacaklarını, doğal dokuyu bozmayacaklarını söyledi.

 

Bezci, Bodrum’da gerçekleştirecekleri Besa Marin isimli lüks villa ve otel projeleri nedeniyle doğanın, özellikle de zeytin ağaçlarının zarar göreceğine ilişkin eleştirilere yanıt verdi. Bezci, toplam 154 dönümlük araziyi 2014 yılında yabancı bir yatırım şirketi olan Ottoman Found Ltd şirketinden satın aldıklarını, o tarihten bu güne kadar da arazi üzerinde henüz hiçbir işleme başlamadıklarını söyledi. Araziyi aldıktan sonra zeytinliklerin kesildiği, doğanın tahrip edildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirten Efe Bezci, “Bizden önce bizim arsamız üzerine başka firmalar tarafından inşaat molozları dökülmüş. Onları temizlettiriyoruz” dedi.

“ZEYTİN AĞAÇLARINI SAKSIDA KORUYACAĞIZ”

Efe Bezci, yaklaşık 400 milyon dolarlık dev yatırımı gerçekleştirirken bölgenin doğal dokusunu bozmayacaklarını, mevcut zeytin ağaçlarına da zarar vermeyeceklerini söyledi. Bezci, “O zeytin ağaçları bizim için çok değerli. Bütün zeytin ağaçları ve diğer bitki örtüsünü inşaat başlar başlamaz özel saksılara alacağız. İnşaat bittiğinde de hepsini proje içerisinde belirlediğimiz yerlere geri dikeceğiz. Bir ağacı bile ziyan etme lüksümüz yok. Ağaçlarla birlikte doğal kaya ve taşları da proje içinde değerlendireceğiz” diye konuştu.

Sözcü