Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, söz verdikleri gibi her mahalleye vatandaşların ücretsiz yararlanabileceği spor parkları yaptıklarını söyledi.

Başakşehir halkına tüm spor dallarında hizmet verecek olan Başakşehir Spor Parkı hizmete girdi. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, söz verdikleri gibi her mahalleye vatandaşların ücretsiz yararlanabileceği spor parkları yaptıklarını söyledi.
Başakşehir Belediyesi, “10 Mahalleye 10 Spor Parkı” projesi kapsamında sağlıklı yaşamın marka kenti olmaya aday Başakşehir’e kalıcı bir eser daha kazandırdı. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, törende yaptığı konuşmada, “Modern kent yaşamının ilk örneklerinden güzide ilçemiz Başakşehirimizi her alanda olduğu üzere sporda da etkin hale getiriyoruz” dedi.
“Söz verdik yapıyoruz”

Söz verdikleri gibi her mahalleye Başakşehirlilerin ücretsiz yararlanabileceği spor parkları yaptıklarını belirten Uysal, “İlçemize Başakşehir Spor Parkı ile sosyal alanlar bakımından en dikkat çeken tesislerinden birini daha kazandırdık. Pek çok spor dalının icra edildiği spor parklarımızın yanına ücretsiz yüzme havuzları da yapıyoruz. Havuzlarımızın ihalesi yapıldı. Hatta bazı yüzme havuzlarımız tamamlanmak üzere. Yaz spor okulları döneminde yüzme havuzlarımız da hizmete girmiş olacak. Spor okullarımızda 2500’e yakın öğrencimiz var. 10 Mahallemizde10 spor parkını tamamladığımız zaman en az 25 bin öğrencimiz ücretsiz spor parklarından yararlanmış olacak” dedi.

Amatör takımların kullanması için 2 bin 500 kişilik bir stat yapacaklarını da dile getiren Uysal, “Önümüzdeki yıllarda sporda altyapı olarak çok gelişeceğiz. İlçe okullarımızın spor alanlarının yenilenmesi konusunda da desteklerimiz devam ediyor” diye konuştu.

Avrupa kupalarına gitmeyi garantileyen Başakşehir Spor Kulübünü de tebrik eden Başkan Uysal; “İlçemize kazandırdığımız tesislerde yetişecek sporcularımız inşallah gelecekte Başaksehirsporumuzun alt yapısını oluşturacak” dedi.

Rakamlarla Başakşehir Spor Parkı
– 2 adet futbol sahası

– 1 adet basketbol sahası
– 1 adet voleybol sahası

– 1500 m yürüyüş pisti

– 500 m bisiklet parkuru

– 450 m2’lik çocuk oyun alanı

– 1 adet kay kay pisti

– 1 adet yüzme havuzu

– 1 adet kafeteryası

– 300 m2’lik açık fitness alanı

– 120 araçlık otopark

– Soyunma odaları

– Revir

– Mescid

– 480 ağaç

– 6100 bodur bitki

– 7200 m2’lik çim alan