Barack Obama ve Michelle Obama çifti, şu anda oturdukları başkent Washington D.C.’deki kiralık evi 8,1 milyon dolara (28 milyon lira) satın aldı.

Obama’nın sözcüsü, eski başkanın kızlarının eğitimi nedeniyle kaldığı evde kiracı olmak istemediğini söyledi.

ABD eski başkanı Barack Obama ve Michelle Obama çifti, kızlarının okulu nedeniyle ayrılamadıkları Washington’da şu anda oturdukları kiralık evi 8,1 milyon dolara (28 milyon lira) satın aldı.

Obama ve eşi Michelle Obama, ocak ayında Beyaz Saray’dan ayrılmalarından sonra kiracı olarak bu evde oturmaya başlamıştı.

Obamaların sözcüsü Kevin Lewis, People dergisine yaptığı açıklamada, ailenin yaklaşık 2,5 yıl daha Washington’da yaşayacağını söyleyerek, “Kira ödemektense bir ev satın almak onlar için daha anlamlıydı” dedi.

Obama ailesi, 15 yaşındaki kızları Sasha Washington’daki okulunu bitirdikten sonra başkentten taşınacak. Eski başkanın sekiz yatak odalı, 9,5 banyolu 750 metrekarelik eve 8,1 milyon dolar (28 milyon lira) ödediği öğrenildi.

Ev daha önce, eski başkan Bill Clinton’ın Beyaz Saray Basın Sekreteri Joe Lockhart’a ait olduğu bildirildi. Obamalar yeni evlerinde Ivanka Trump, Jared Kushner gibi ünlü isimlere komşu olarak oturuyor.

Hürriyet