Yapı-Endüstri Merkezi’nde (YRM) Stratejik Pazarlama ve İş Geliştirme Koordinatörü olarak görev yapan Banu Uçak, Seranit Grup Proje ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Mimarlık ve çevre yapılanması alanındaki çalışmalarıyla tanınan Banu Uçak, Seranit Grup Proje ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. Uçak, yeni görevine Şubat ayı itibariyle başladı.

Banu Uçak hakkında

1979 yılında İstanbul’da doğan Banu Uçak, FMV Özel Işık Lisesi’nin ardından, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nü bitirdi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarım yüksek lisans programına devam etti. Assos Arkeolojik kazısında ve TALU Ltd. şirketinde çalışan Uçak, 2001 yılından bu yana yapı sektörünün öncü bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi’nde (YEM) çeşitli görevler üstlendi. Uçak, Yapı-Endüstri Merkezi’nde son olarak Stratejik Pazarlama ve İş Geliştirme Koordinatörü olarak görev yapıyordu. Uçak, bu görevinde kurumun ürün ve hizmetlerine yönelik potansiyellerini geliştiren çalışmalara imza attı.

Uçak, Türkiye’de mimarlık kültürünün ve yapılı çevrenin niteliğini artıran projeler geliştirilmesine öncülük etti. Ağa Han mimarlık ödülleri nominatörlüğü, Dünya Mimarlık Festivali jüri üyeliği yapan Uçak, Türkiye’de mimarlık alanında düzenlenen etkinliklerin önemli bir paydaşı oldu. Sivil toplum kuruluşlarında da aktif rol alan Uçak, halen ULI Türkiye İcra Kurulu ve İNDER Yönetim Kurulu üyesi.