25 yıldır Türkiye’de proje geliştiren Akzirve Gayrimenkul Bahçeşehir’de 2 bin 500 konutluk bir proje hayata geçiriyor. 3 etaptan meydana gelen projede ilk etabın satışlarına başlandı.

Gayrimenkul yatırımları ile öne çıkan Akzirve Gayrimenkul bugün Bahçeşehir’de inşa edeceği 2 bin 500 konutluk projesi için bir basın lansmanı düzenlendi. 1.5 milyar TL yatırımla inşa edilen projenin lansmanına Akzirve Gayrimenkul CEO’su İbrahim Maasfeh katıldı.

3 etaptan meydana gelecek olan projede ilk etapta bulunan 747 konut sarışa çıktı. 105 bin metrekare arsa alanı üzerinde konumlandırılan Strada projesinde inşaat alanı 350 bin metrekare olarak belirlendi.

İçinde 1 oda 1 salondan 5 oda 1 salona kadar bir çok konut tipinin yer aldığı Strada projesinde bir çok sosyal olanak da yer alıyor.

240 bin liraya

Bahçeşehir’de hayata geçirilen Strada projesinde yer alan dairelerin fiyatları 240 bin liradan başlangıç gösteriyor. Projede yer alan en yüksek fiyatlı daire ise 1 milyon lira olarak belirlendi.

Yüzde 1 peşinatla

Projede, yüzde 1 peşinatla konut sahibi olabilirsiniz. Peşin ödemede yüzde 10 indirim kolaylığı sağlanan Strada projesinde ayrıca firma bünyesindeki ödemelerle 40 aya kadar vade imkanından yararlanabilirsiniz.

Bahçeşehir değerleniyor

İbrahim Maasfeh ‘Bahçeşehir bölgesi giderek artan degeriyle yatırımcıların ilgisini çekiyor. Bölgede 2011 yılında metrekare fiyatları 1.000-1.500 TL civarındayken, şu anda 4.000 TL’lere kadar çıkabiliyor. Bölge, 3. havalimanı bağlantı yollan ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne yakınlığı ile yatırım açısından avantajlar sunuyor’ dedi.

’25 yıldır Türkiye’deyiz’

Bugüne kadar hep kendi ellerinde olan arazilerle proje geliştirdiklerini belirten Maasfeh sermayelerinin yabancı olduğunu ancak 25 yıldır Türkiye’de iş yaptıklarını ve dolayısı ile Türk yatırımlarına yabancı olmadıklarını da belirterek, ‘ Biz uzun yıllardır Türkiye’deyiz ve konut sektöründeki ihtiyaçları gören bir grubuz’ dedi.

Arsa 6 yıl önce alınmıştı

2010 yılında Strada projesinin arsasını aldıklarını ve 6 yıldır bu proje için çalışma yaptıklarını belirten Maasfeh projeden yüzde 40 civarında prim beklediklerini söyledi.

Dükkanlar henüz satışa çıkmadı

Esenyurt ve Bahçeşehir’in tam kesişim noktasında yer alan Strada projesinde dükkanlar henüz satışa çıkmadı. Maasfeh ticari birimlerle ilgili olarak, adını italyancada cadde anlamından alan Strada projesinde dükkanları tamamen bitirip cadde olararak oturttuktan sonra öyle satacaklarını belirtti.

‘Türkiye’de kriz olduğunu düşünmüyorum’

Maasfeh toplantıda ‘Türkiye’de kriz olduğunu düşünmüyorum. 2015 yılında 2 genel seçim olduğu halde konut satışlarında rekor kırıldı. Biz Türkiye’den umutluyuz’ dedi.

Zeytinburnu projesi önümüzdeki yıl satışa çıkacak

Yeni projelere de hız kesmeden devam edeceklerini belirten Maasfeh Avrupa yakasında bulunan Nako arazisi üzerinde geliştirilecek Zeytinburnu projesi ile ilgili imar çalışmalarının halen devam ettiğini ve projenin önümüzdeki yıl satışa çıkacağını belirtti.
Melek GÜNER AKMAN/Emlakmetrekare.com