Malkoç Süalp; Ulus’taki 4.5 milyon liralık evlerinin kredi borcunu üç aydır ödemediğini söylediği Bade İşçil hakkında icra takibi başlattı. İşçil, itiraz etti.

Daha önce mal paylaşımı konularıyla birçok kez gündeme gelen ve karşılıklı boşanma davaları devam eden Bade İşçil-Malkoç Süalp cephesinde yeni gelişme… Süalp, İşçil ile 4.5 milyon liraya (1 milyon 580 bin dolar) satın aldıkları Ulus Savoy Konutları’ndaki dairenin kredi taksidini ödemediği gerekçesiyle Bade İşçil hakkında icra takibi başlattı. Ödenmeyen Ağustos, Eylül ve Ekim 2015 kredi borçları için İstanbul 22. İcra Müdürlüğü’nde 226 bin liralık icra takibi başlatan Süalp, daire bedelinin yarısını İşçil’in ödemesi gerektiğini savundu. İstanbul Aile Mahkemesi’ne sunulan dilekçeye göre; Süalp ile İşçil, evlendikten sonra birlikte oturmak için Ulus’taki daireyi, 7 Ekim 2103’te satın aldı. İşçil, daire için peşinat olarak 395 bin dolar öderken, Süalp de 57 bin lira verdi. Ulus’taki dairenin aylık kredi ödemeleri ise Süalp ve İşçil tarafından eşit olarak ödenecekti. Ancak iddiaya göre İşçil; verdiği peşinat dışında bugüne kadar hiç para ödemedi. Süalp ise aylık kredi ödemeleri, tapu harcı, noter sözleşme ücreti, KDV ve peşinat dahil daire için 2 milyon 800 bin lirayı geçen ödeme yaptı. Bade İşçil ise icra takibine itiraz etti. İşçil’in avukatı, “Müvekkilim bu daireye peşinat olarak 395 bin dolar vermiştir. Tüm birikimini bu daireye yatırmıştır. Malkoç Süalp’te ise para yoktur. İşçil; yuvayı diş kuş yapar misali, birikimini buraya yatırarak yuvanın satın alınmasını sağlamıştır. Müvekkilim peşinatı ödemeseydi bu dairenin satın alınması imkansızdı. Kredi borçlarını davacının ödemesi şartıyla bu evdeki hakkımızı istiyoruz” dedi. Süalp’in avukatı ise, “Banka dekontları, sözleşmeler ve banka kredi kayıtları karşısında davalının, ‘Yuvayı yapan diş kuştur. Davalı (Bade İşçil) olmazsa bu taşınmaz alınamazdı’ iddiası faraziyeden ibarettir. İcra takibine itiraz eden davalıyla ilgili yasal takip işlemleri devam edecektir” dedi.

‘HİLEYLE İMZALATILMIŞ OLABİLİR’
Öte yandan Bade İşçil, Ulus’taki konutun satışı sırasında imzaladığı ‘Kredi borcu eşit şekilde ödenecektir’ yazılı protokolden haberi olmadığı gerekçesiyle iptal davası açtı. İşçil’in avukatı, “Müvekkilim böyle bir protokol imzaladığını hatırlamamaktadır. Hileyle imzalatılmış ya da müvekkilimin imzası taklit edilmiş olabilir. Protokolde ev kredisinin eşit olarak ödeneceği yazmaktadır. Müvekkilim, evliliğinde hiçbir zaman maddi hesaplar yapan biri olmamıştır. Noterde imzalanmayan bu protokolün iptalini istiyoruz” dedi.

Sabah