Astaş Holding, 19-21 Nisan 2017 tarihleri arasında Katar’da düzenlenecek “Expo Turkey by Qatar” fuarında yeni proje ve yatırımlarını tanıtacak

Türkiye ve Katar arasındaki ekonomik işbirliğinin geliştirilmesi için 19-21 Nisan 2017 tarihleri arasında Doha’da düzenlenecek ‘Expo Turkey by Qatar’ adlı fuara Astaş Holding de üst düzey yöneticileri ile çıkarma yapmaya hazırlanıyor.

Astaş Holding, Türkiye ve Katar arasındaki ilişkileri ve dostlukları daha da güçlendirmek ve Katarlı işadamlarını Türkiye’ye yatırıma davet etmek üzere “Expo Turkey by Qatar” fuarına katılacağını açıkladı.

Astaş Holding, Kempinski, Armani ve Mandarin Oriental gibi dünyanın önemli markaları ile birlikte hayata geçirmiş olduğu lüks ve başarılı yatırımlarını ve ülkemizi güçlü ekibi ile Katar’da tanıtacak.
Astaş Holding ekibi, bir taraftan Katarlı yatırımcı ve girişimcileri Türkiye’ye davet ederken diğer taraftan Türk gayrimenkul ve turizm sektörlerini, Bodrum ve Türkiye’nin konumunu ve durumunu kendilerine kapsamlı olarak anlatma ve tanıtma fırsatı bulacak.

Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşcı, Astaş Holding olarak, Katar Türkiye işbirliğine ve ilişkilerine büyük önem vermekte olduklarını ileterek; Katar ve Türkiye’nin vizyonları, hedefleri ve bir çok alandaki faaliyetleri birbiriyle örtüşmektedir ve bu ilişkileri biz de daha da güçlü noktalara taşımak istiyoruz. Katarlı işadamlarının Türkiye’de yapacağı yatırımlarla Türkiye ekonomisinin gelişimine, bunun Körfez ülkelerindeki diğer işadamlarına örnek olmasına ve ülkemizin güçlenmesine çok önem vermekteyiz. Bugüne kadar Türkiye’de dünyanın en önemli markaları ile pekçok yatırım gerçekleştirdik ve aynı vizyonla halen devam eden yeni yatırımlarımız bulunmaktadır. Bu sene 2.000 kişiye önümüz 3 yıl içerisinde ise 5.000 kişiye istihdam sağlamayı hedefledik. Projelerimiz ile 30’un üzerinde dünya çapında ödül aldık ve bu ödüllü projeleri Katar’da lüks beklentileri olan ailelere ve iş dünyasına tanıtmaktan ve ülkemizi böyle güzide bir platformda temsil etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Önümüz 5 yıl içerisinde yeni dünya markaları ile 5 Milyar TL değerinde 5 yeni yatırımı hayata geçireceğiz” dedi.

Türkiye’nin, özellikle İstanbul ve Bodrum’un yabancı yatırımcı ve Körfez ülkeleri için büyük fırsatlarla dolu olduğunu sözlerine ekleyen Vedat Aşcı,” Bu anlamda son dönemde çıkarılan yasanın da KDV muafiyeti, oturma izni gibi yabancılara sağladığı birçok avantajları bulunuyor. Yabancıların önümüzdeki dönemde kaliteli ve markalı gayrimenkul projelerinden çok daha fazla alım yapacaklarına inanıyorum. Bu sayede Türkiye’ye çok ciddi anlamda döviz girdisi sağlanacaktır.” diye belirtti.