Antalyaspor’un yeni tesislerin temel atma törenin 26 Mayıs Salı günü gerçekleşeceği açıklandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı Döşemealtı’ndaki Antalyaspor’un yeni tesislerin temel atma törenin 26 Mayıs Salı günü gerçekleşeceği açıklandı. Tesislerin 450 gün içinde teslim edileceği ifade edildi.

Açılışın saat 11:00’de yapılacağı açıklanırken Antalyaspor Kulübü yazılı açıklama ile davette bulundu. Açıklamada, “Büyük Antalyaspor Camiası, hepimizin tek sevdası Antalyasporumuzun geleceği olacak Avrupa’nın en modern spor kompleksinin temel atma töreni 26.05.2015 Salı günü saat 11:00’de Döşemealtı Tesisleri’nde gerçekleşecektir. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Kulübümüzün Onursal Başkanı Sayın Menderes Türel’in büyük özverisi ile yaptırılmaya başlanan ve yıllardır özlemini duyduğumuz yeni tesisimiz için Sayın Başkanımızı yalnız bırakmayacağız. Antalyasporumuzun geleceğini belirleyecek bu tarihi günü kaçırmamanızı temenni eder, bayrağınızı alıp tören alanına gelmenizden büyük mutluluk duyacağımızı belirtiriz” denildi. 450 gün içinde tesislerin tamamlanmasının öngörüldüğü açıklandı. Tesis 134 bin metrekare alana inşa edilecek.

Gelecek yıl faaliyette

18 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olacak tesisler, mimari anlamda sürdürülebilir bir yaşam alanı olarak tasarlanırken, aynı zamanda kentin spordaki en büyük altyapı yatırımı olacak. Tesisler yönetim, konferans, toplantı, konaklama, SPA, restoran gibi tüm idari ve sosyal alanları bünyesinde barındıracak. Tesisler A takımı kamp binası, genç takım ve amatör şubeler kamp ve eğitim binası, 4 çim zemin aydınlatmalı saha, 1000 kişi kapasiteli tribün, 2 küçük antrenman sahası, tenis kortu, halı saha, çok amaçlı spor salonu, Antalyaspor futbol okulu, fizyoterapi ve fizik tedavi merkezi, fitness salonu, yarı olimpik yüzme havuzuyla kompleks niteliğinde olacak. Bununla birlikte idari bina içinde kırmızı beyazlılara gönül verenlerin buluşabileceği Antalyaspor Müzesi, Antalyaspor Store ve restoranlar yer alacak.

İleri Gazete