Etimesgut’taki Zırhlı Birlikler’den geçecek olan Bağlıca Bulvarı boşaltılan askeri arazilere yapılacak ilk proje olacak. Projenin 6 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki hain darbe kalkışmasının ardından hükümet tarafından alınan kararla kent merkezindeki askeri kışlalar şehir dışına çıkarılmaya başlandı. Özellikle o gece darbenin merkez üssü konumunda olan Kazan’daki Akıncı Üssü, Etimesgut’taki Zırhlı Birlikler ve Mamak’taki 4. Kolordu Komutanlığı’na ait arazilerin ne amaçla kullanılacağı merak konusu oldu. Ankara’daki dev askeri araziler ile ilgili ilk somut adım Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Etimesgut’taki trafik soruna neşter vurmak isteyen Büyükşehir Belediyesi, Zırhlı Birlikler içerisinden geçireceği bulvar ile nüfus ve konut yoğunluğu olarak her geçen gün gelişmekte olan Bağlıca ile Eskişehir Bulvarı’nı bağlayacak.

İMZALAR ATILIYOR
Bulvarın yapımı için Milli Savunma Bakanlığı ile Büyükşehir Belediyesi arasında geçtiğimiz gün imzalanacak olan ancak Diyarbakır’daki hain saldırı nedeniyle iptal olan protokolün bu hafta imzalanması bekleniyor.

6 AYDA BİTİRİRİZ
Sabancı Bulvarı’nın bu proje kapsamında 4 kilometre daha uzatılacağını ifade eden Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar, “Bu proje ile Ankara’nın batı istikametine doğru olan trafik yoğunluğu azaltılacak. Askeri araziden geçecek olan bulvar Eskişehir Yolu’nun alternatifi olacak. Sabancı Bulvarı’nı 4 kilometre daha uzatacak olan yeni yolla birlikte Bağlıca bölgesinden Eskişehir Yolu’na binen yük hafifletilecek. Hedefimiz 6 ayda projeyi tamamlamak” diye konuştu.

Sabah